Vzpomínáte si na skvělý film Vážení přátelé, ano? Tak odtud jsem si vypůjčila ono „člověče, nezlob se“ - krycí název pro milování, který používal Milan Lasica, ve filmu otec dcer maturantek.

Když tak listuju pamětí a vzpomenu si na svých „náct“, nevybaví se mi , že by mě otázka sexuálního života mých rodičů nějak zajímala. Já jsem byla totiž přesvědčena, že moji rodiče TO určitě nedělají. Proč taky? Mě už přece mají. A pak, připadali mi tak neskutečně staří (bylo jim necelých čtyřicet). :-)

Podle sexuologů je ale naprosto normální, že na rodiče a další příbuzné nepohlížíme jako na sexuální bytosti.

Dnes je mi víc než mým rodičům tenkrát, mám dva dospělé syny (tedy podle věku dospělé) a dceru puberťačku. A rozhodně nehodlám strávit zbytek života v celibátu. Ale kdy a kde hrát člověče nezlob se? A ještě k tomu v paneláku?

Když jsme spolu ještě chodili, bylo to mnohem jednodušší. neměli jsme byt, ale měli jsme kam jít, kde jsme mohli být sami. V podnájmu, na ubytovně, u kamaráda ...

Teď byt máme, ale je to mnohem mnohem horší. V tom bytě s námi totiž bydlí výsledky našich her. A nemůžeme je už poslat v osm hodin do hajan. Navíc mám pocit, že moje děti si o nás myslí totéž, co já v jejich věku o svých rodičích. Spát chodí pozdě (někdy později než my) a když občas vypadnou z domu s kamarády (a kamarádkami), nikdy nejdou všichni najednou. Jsou všichni ze stejného hnízda a každý tak jiný!

CO DĚLAT?

* Kamarády s bytem sice pořád máme, ale oni mají podobné problémy jako my.

* Pronajmout si někde pokoj? Drahý špás.

* Najít si milence (a muž milenku) s bytem? Ale když my chceme hrát člověče spolu.

Zbývá jediné, vystěhovat je z domu. Aspoň kluky, jsou už přece dospělí ! Jenže ono se jim u nás nějak podezřele líbí. No jak by taky ne, když mají dokonalý servis. Ve světě se tomu prý říká Mama hotel.

Asi přestanu prát, žehlit a vyvářet jim teplé večeře. Jinak si už člověče do smrti  nezahrajeme! 

 
Reklama