A jedeme dál, milé posluchačky rádia ŽENA-IN.cz! Tři parádní kousky vám posílá jedna z vás: BastMetzli. Zaposlouchejte se do hlasu Erica Claptona, užijte si vtip Wanastových Vjecí a presvečte sa, že ste perfektna kočka s Elánom!

Rádio ŽENA-IN.cz a písničky na přání - následující skladby vám, milé posluchačky, posílá BastMetzli. Nažhavte repráky, pozóóór... PLAY!


Vybrat jen tři písničky, to je docela fuška. Kterým dát přednost??? Znám spousty krásných písniček. Nakonec jsem zvolila jednoduché řešení, projela jsem svůj seznam skladeb a ty, na které padl můj ukazováček, posílám. Sešly se mi pěkné kousky. Tak snad se budou líbit. :-)

Číslo 1: Eric Clapton - Tears In Heaven. Jedná se určitě o jednu z nejprocítěnějších balad a myslím, že jste ji všichni alespoň jednou v životě někde slyšeli. Eric ji napsal potom, co tragicky přišel o svého čtyřletého synka. Když se člověk zaposlouchá do textu a uvědomí si souvislost se ztrátou dítě, jakou Eric utrpěl... dojmou slova písničky asi každého.

Číslo 2: Wanastowi Vjecy - Lady Karneval. Kdo by neznal slavný šlágr božského Káji. Kluci písničku před lety přezpívali a udělali k ní povedený a veselý klip. Samozřejmě, že Kája v něm nesměl chybět. :-)

Číslo 3: Elán - Kočka. Tak tenhle song bych mohla vyřvávat neustále. Dámy, doufám, že písničku znáte. Vždyť je o nás. :-)
Takže dámy, tahle písnička a skvělý Jožo jen a jen pro nás:
“Si kočka, si kočka, si kočka
a perfektne urobená.
Si krajšia než obloha nočná,
než modlitba na kolenách.
Si kočka, si kočka, si kočka
a pre mňa si jediná z žien,
v tom najhoršom pekle ta počkam.
Ak povieš, že ľúbiť ťa, ak povieš, že ľúbiť ťa,
ak povieš, že ľúbiť ťa - povieš, že ľúbiť ťa smiem...“

Krásný písničkový den,
BastMetztli

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 4. dubna 2011: Rádio ŽENA-IN.cz

Tentokrát si v magazínu budeme hrát na takové malé rádio!

  • Pošlete mi tři odkazy na vaše oblíbené písničky umístěné na serveru YOUtube!
  • Napište ke každé krátký komentář, proč se vám líbí a proč ji chcete čtenářkám pustit.

Podmínkou je, že písničky musí být umístěny na serveru YOUtube - jiná videa bohužel na našich stránkách přehrávat neumíme. Za svůj písničkový nášup můžete získat jako dárek nové cédéčko Aprílová škola autora Jiřího Žáčka, které pro Supraphon namluvil Vojta Dyk a další přední umělci...

Své příspěvky posílejte 4. dubna 2011 do 14.30 hodin na e-mailovou adresu redakce. Nezapomeňte v předmětu uvést heslo (viz níže)...

POZOR! Poslouchejte dnes pečlivě naše rádio - písničky se pokusím neopakovat...

Reklama