V období předvánočního a předsilvestrovského shonu chcete stihnout ještě spoustu věcí: připravit cukroví, předvánoční úklid a na vaření nezbývá příliš času. Pokud jste sotva dorazila domů a čeká na Vás hladová rodina s otázkou…co bude dnes dobrého? Překvapte je.

Udělejte si dostatečnou zásobu cizrny a my Vám poradíme, jak s ní čarovat na mnoho různých způsobů. Cizrna skvěle chutná a jako bonus vězte, že je velmi zdravá a hodnotná. Vyzkoušeli jsme cizrnu BONDUELLE Vapeur, která je bezkonkurenční. Skvěle vypadá, chutná po oříšcích a je i stejně tak křupavá. Malé plechovky si můžete zašít ve spíži po veeeelmi dlouhou dobu.

Cizrna je báječná a své o tom věděli už v antice. Historici odhadují její stáří na více než 7 500 let! Z Anatolie (území dnešního Turecka) se ve středověku rozšířila i do Evropy. Hlavním důvodem, proč se cizrna pěstuje po tak dlouhou dobu, je pravděpodobně její chuť a velká variabilita použití v kuchyni. Nejznámější v našich poměrech je zřejmě humus, nicméně výtečná je do salátu nebo v podobě tradičního falafelu či burgru.

Věděli jste, že... ?

  • Cizrna je luštěnina, tudíž má vysokou koncentraci bílkovin. Říká se o ní, že je jí možné nahradit maso!
  • Velké množství vlákniny působí jako prevence tzv. civilizačních onemocnění (obezita, onemocnění srdce a cév nebo rakovina tlustého střeva).
  • Má také vysoký obsah nenasycených mastných kyselin, které působí na snižování hladiny cholesterolu, ale také udržují naši pokožku jemnou a vláčnou...
  • Společně s červenou čočkou a zelenými fazolkami patří k nejlépe stravitelným luštěninám.

Vyzkoušeli jsme pro Vás 4 recepty!

HUMUS

humus

CIZRNA SE ŠPENÁTEM    

cizrna

CIZRNA S CIBULKOU A PARMAZÁNEM

bondu

 

CIZRNOVÝ BURGER S ANANASOVOU SALSOU

burger

 

 

Reklama