Vybrali jsme pět typicky českých jídel a dali je ochutnat cizincům. Zajímaly nás jejich reakce, které byly jak pozitivní, tak i negativní. Ochutnali rajskou, meruňkové knedlíky, koprovou omáčku, smažený řízek s kaší a tatarský biftek s topinkami.

6467477602c1fobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Ukrajinec
Naprosto jsem se zamiloval do tatarského bifteku. Nejdřív mi přišlo zvláštní, míchat syrové maso s vajíčkem a vším tím kořením, ale jakmile jsem ho dal na opečený chléb s česnekem, vše do sebe zapadlo a chutnalo to přímo božsky. Možná bych ocenil ještě pálivé papričky, bylo to na mě málo pálivé. Nemám rád sladká jídla, ale meruňkové knedlíky byly super, hlavně s tím máslem a tvarohem. Co mi ale nechutnalo, byla koprová omáčka. Divná barva a ten kopr uvnitř tomu dodával zvláštní chuť. 

Američan
Kaši jsem jedl poprvé a kuřecí maso v jakémsi těstíčku taky, ale připomínalo mi to naše nugetky. Meruňky s tvarohem jsem si zamiloval jako dezert. Rajskou znám, protože jsem ji už jednou jedl, je to taková rajčatová polévka, ale ty knedlíky bych k tomu mít nemusel. A protože nemám rád syrové maso, rozhodně mi nechutnal tatarský biftek.

Finka
Ze všech jídel bych na první místo dala meruňkové knedlíky. Rozplývaly se na jazyku a jejich sladkost mě uchvátila. Ve spojení s máslem a tvarohem to bylo neodolatelné. Já jsem ale milovnice sladkého, takže možná proto mi to tolik chutnalo. Rajská, koprová omáčka a tatarský biftek jsem skoro nemohla ani pozřít. Nelíbilo se mi to už od pohledu a po ochutnání mě to jen utvrdilo v tom, že to není nic pro mě. Smažený řízek s kaší byl průměrný, takže dávám 5/10 bodů.

Egypťan
Jako mým spolutestovačům, i mně moc zachutnaly knedlíkami s meruňkami. Jen já bych vyměnil tvaroh za kakao. Nejím maso, takže jsem neochutnal ani tatarský biftek, ani rajskou a ani smažený řízek. Ale zkusil jsem kaši, ta byla divná a koprovou omáčku, ta mi docela zachutnala i s tím vajíčkem, i když na druhé sousto už vůbec. Rajskou jsem si dal na lžičku a čekal jsem sladkou rajčatovou chuť, tohle bylo takové kořeněné a dokonce jsem zacítil i skořici? Kdo to vymýšlel?

64674823966baobrazek.jpg
Foto: Shutterstock

Thajka
Pocházím z Thajska, takže mám ráda pálivé. Meruňkové knedlíky byly bombastické, jen bych je polila salkem, aby byly víc sladké. Rajská fajn a koprová omáčka mi nezachutnala, jen to vajíčko jsem snědla. My hodně smažíme, takže smažené kuřecí znám a tu bramborovu kaši sice ne, ale docela mi to chutnalo ve spojení právě s tím smaženým řízkem. Tatarský biftek mi chutnal moc, jen bych topinky osmažila na rýžovém oleji.

Dobrou zprávou ale je, že všem chutnalo naše české pivo! 

Zdroj: respondenti redakce

Čtěte také: