Pokud vás nebaví biflování se z tlustých knížek ani luštění nekonečných slovníků, nemáte čas nebo peníze na kurz, a přesto byste se rádi naučili aspoň nějaké ty fráze z cizího jazyka, možná vás potěší projekt dvou nadšených učitelů a jedné odbornice na vzdělávání. Já říkám: skvělý nápad!

englišNa všeobecném gymnáziu, kde jsem studovala, jsme měli rok latinu. Bohužel jenom rok, já jsem si ji oblíbila a byla bych se ji ráda učila i déle... ale do osnov se prostě asi nevešla a jejich tvůrcům zřejmě přišlo důležitější, abychom po celou dobu docházky biflovali chemii nebo fyziku. Na co mrtvý jazyk, ne?

Mrzelo mě to i přesto, že začátky s latinou nebyly rozhodně lehké. A bez biflování se to také neobešlo. Měli jsme ale skvělou profesorku, která nám hned první hodinu řekla: „Když se teď nechytnete, už se nechytnete nikdy! Takže makejte a snažte se do hlavy dostat ten základ.“ A rovnou nám poradila, jak na to. Začínali jsme podstatnými jmény, skloňováním jejich vzorů. Bylo toho opravdu hodně, ale fígl s kartičkami měl úspěch. Profesorka nás nabádala, ať si jednotlivá paradigmata vypíšeme na papírky, menší či větší, jak to komu vyhovuje, a buď je nosíme s sebou v kapse (což mi ale při mojí frekvenci střídání svršků přišlo dost nepraktické), anebo ať si je vylepíme na „oné místnůstce“.

Nezdá se to, ale člověk tam stráví docela dost času... neříkejte, pokud si na záchodě nečtete časopisy nebo knížky, že už nemáte zmapované všechny škrábance na dveřích, nerovnosti na zdech a pavučinky u stropu. :) Takové pozorování je činnost sice odpočinková, ale váš čas je přece drahý.

Nebude lepší se místo toho něčemu přiučit?

Zaujal mě tenhle nápad pro ty, co by si rádi osvojili angličtinu: WC Posters

WC POSTERS jsou graficky nápaditě zpracované plakáty plné nepostradatelných slovíček a frází, které vás v žádné škole rozhodně nenaučí. Dozvíte se například, jak někoho pozvat na rande nebo jak naopak nápadníka s vtipem odpálkovat. Plakátem WC POSTER můžete potěšit také svého partnera, jeden z plakátů je věnován čistě fotbalu.

Plakáty jsou k dostání zatím ve třech tematických variantách - Flirting, Pubbing&Clubbing a Football. Na březen je naplánováno vydání dalších tří témat: Hádky a diskuse, Nástrahy cestování a Výprava do restaurace.

WC POSTERY jsou k dostání v ceně 179 Kč za kus.
Zdroj informací a foto: www.eduteam.eu

Reklama