Čtenářka Renata P. se nám svěřila s tím, jak moc touží po životě bez civilizace a také čeho by se také bála. Posuďte sami.


Dobrý den, milá redakce...

ANO ANO ANO!!!
Hlásám rychle, hrdě a bezmyšlenkovitě. CHCI žít bez civilizace!!!
Mám dost auto pod oknem, chemicky zakonzervovaných potravin včetně jakože čerstvé zeleniny /postříkané kdečím/... mám dost všeobecného hluku, ve kterém neslyšíte vlastního slova, ale už ani vlastní myšlenky. Poslední měsíce mnou cloumá neodolatelná touha odejít pryč... kamkoliv. Kamkoliv, kde je ticho, klid a aspoň chvíli jsou tam slyšet třeba jen sýkorky nebo krákání vran. Ale NIC VÍC!!!!
Utrhnout si na stromě uzrálé jablíčko, ochutnat salát z čerstvých pampelišek, upíct si v peci pecen chleba z poctivé mouky prosté chemických přísad. Ale hlavně to TICHO!
Jasně, já vím, je to volání přetíženého těla a přetížené duše a patrně bych za dva dny byla zpátky v paneláku choulíc se u radiátoru a cpouc se tím chemickým jídlem...

NE NE NE!!!
Bez civilizace bych ovšem už nepřežila... kdyby se cokoliv stalo a civilizace zanikla, ovšem já bych při té katastrofě to štěstí neměla, byla bych stejně z hlediska přírody odsouzena k zániku.
Brýle bych si patrně nezachránila, takže až by mi došla doba trvanlivosti právě načnutých a v očích vsazených čoček, byla bych v mínusu šesti dioptrií, což už znamená život ve stylu, jo, cesta je tady, tady taky, tady je zeleno, to bude asi tráva, hele, tohle je strom, támhle ty čtyři metry přede mnou to je buď kámen nebo vlk nebo násilník...
A když se rozhlédnu kolem sebe... mnoho z nás je závislých na lécích bez kterých by jejich život neměl dlouhého trvání, smutné, zavrženíhodné, degenerativní z hlediska evoluce, ale je to tak.
Myslím, že by lidstvo notně prořídlo už jen tím, kdyby civilizace zanikla bez toho, že by zanikl jediný člověk. Ono by to potom už notně prořídlo samo!
Zůstaly by jen ti nejsilnější a nejzdravější, tak, jak to má být.
Já bych mezi nimi nebyla, ale což, tak to prostě je...
RenataP

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Dnes si povídáme na téma život bez civilizace

  • Jak moc jste závislá na dnešních technických vymoženostech?
  • Bez kterých a na jak dlouho byste se (ne)dokázala obejít?
  • Líbilo by se vám žít v jiném století?

Podělte se o své závislosti a napište mi své příběhy nebo názory k dnešnímu tématu na redakční e-mail redakce@zena-in.cz

Autorka nejlepšího příspěvku na dnešní téma získá luxusní rtěnku značky L´Oréal, vlasový styling Lybar a bělicí pastu na zuby speciálně vyvinutou pro kuřáky a milovníky kávy.

cena

 

Reklama