citronová bábovka

Bábovky jsou stálicí mezi snadnými a chutnými moučníky. Existují stovky různých receptů a chutí. My jsme se dnes rozhodli upéct bábovku osvěžující, letní. Citronovou. Její jemná chuť a voňavé těsto ji určitě zařadí mezi vaše oblíbené dezerty.

Olejová bábovka bylo to první, co jsem ve svém životě upekla. Recept moje maminka držela stále stejný, velice jednoduchý. Část těsta obarvila kakaem a bábovka se u nás nejmenovala bábovka, ale „buchta s dírkou“ :-) Dodnes mi slovo bábovka nejde pořádně z pusy. Je to prostě buchta s dírkou...

Recepty na různé bábovky patří mezi mé oblíbené z mnoha důvodů. Většinou jde o rychlou práci, jen zamícháte a hotovo (občas práci zkomplikuje šlehání bílkového sněhu). Peče se už sama, potom ji jen vyklopíte a už vaříte kafíčko. Nedávno jsem ochutnala výbornou citronovou bábovku u kamarádky a už jsem ji od té doby musela dvakrát upéct.

Dnes vám nabízím recept na ni. Snad si ji také oblíbíte, jako já.

citronová bábovka

Suroviny

  • 250 g polohrubé mouky
  • 1/2 prášku do pečiva
  • 180 g Hery máslová příchuť
  • 180 g cukru krupice nebo třtinového
  • kůra a šťáva ze tří citronů (můžete klidně přihodit i jednu limetu)
  • 4 vejce
  • 50 g acidofilního mléka

Postup

Je to jednoduché. Do mouky vmíchejte prášek do pečiva. Změklou Heru ušlehejte s cukrem a postupně přidávejte vejce. Přidejte šťávu a kůru z citronů, acidofilní mléko a mouku s práškem do pečiva.

Formu na bábovku vymažte olejem a vysypejte moukou. Vylijte do ní těsto.

Pečte v troubě předehřáté na 180 °C, 45 - 50 minut. Jestli je bábovka hotová, zjistíte klasickým vpichem špejle do středu. Musí vyjít suchá, maximálně obalená několika drobky. Pak je bábovka upečená.

Vyklopte, nechejte vychladnout a pocukrujte.

Dobrou chuť přeje Elly.

Bábovkové inspirace na našem magazínu

kynutá bábovka babičky Žofie

cuketová bábovka

tvarohová bábovka

Zdroj fotografií: Alena Kolaříková

Reklama