Blížencův citrín zahání nepřátelské duchy, přitahuje lásku a chrání před těmi, kteří by vám zlomili srdce. 

Lidé, kteří rozumí drahým kamenům, říkají, že opravdový přírodní citrín je dnes již raritou. Často se v obchodech, kde je hojně nabízejí, setkáte s vypalovaným ametystem, který vystaven teplotě 400 stupňů Celsia mění barvu na žlutou. Existují dokonce kousky, které přecházejí ze žluté do fialové barvy, a těm se říká ametríny. Mají údajně sdružovat účinky obou minerálů - ametystu a citrínu.

citrín

Nejvýznamnějším nalezištěm pravého citrínu je Brazílie, nepříliš hojně se nachází i ve Francii, na Srí Lance a Uralu. Před nějakým časem bylo objeveno naleziště citrínu i u nás na Moravě. Podle Miroslava Procházky a jeho spisu o tajemných a magických vlastnostech drahých kamenů středověk přisuzoval citrínu schopnost učinit svého nositele roztomilým a oblíbeným. V této době byl také tento krásný drahokam uváděn jako kámen, který povzbuzuje k duchovním aktivitám. I současné znalosti jej shodně doporučují tomu, kdo se chce zdokonalit v esoterických směrech a duchovních disciplínách. Pomůže nám také získat kontrolu nad svými emocemi a dosáhnout očištění psychiky právě příklonem k duchovnu.

Na psychické úrovni citrín podporuje tvořivost a schopnost komunikace, především však eliminuje snahy po sebepoškozování - včetně sebevražedných sklonů. Citrín je znalci doporučen při veškerých meditačních cvičeních, jelikož se uvádí, že skvěle působí při odstraňování negativních myšlenek a má také schopnost  celkové harmonizace astrálního, mentálního, spirituálního a emočního světa v každém z nás. Fyzickou stránku člověka citrín ovlivňuje v rovině onemocnění  srdce, oběhového systému, ledvin, jater a svalů. Působí také výborně při regeneraci červených a bílých krvinek, pokud jsou postiženy toxickým zásahem. Také je neocenitelným pomocníkem starším lidem, kterým dodává energii, ale podle „těch, co hovoří s kameny“ lepší efekt má u mužů. 

Podle bílé čarodějky Cassandry Easonové - citrín ve tvaru pyramidy nebo geody přitahuje do domu zdraví a hojnost, šíří záři a štěstí. Z hlediska magického významu pak tamblované přírodní citríny v místě, kde na ně dopadá světlo, zahánějí nepřátelské duchy. Je dobré každý týden rozstřikovat citrínový elixír, aby se negativní energie nevrátily. Také dokáže ochránit před záští a žárlivostí. 

Cassandra Easonová doporučuje věnovat citrín ve tvaru anděla nebo koule novorozenci, aby mu přinesl inteligenci, zdraví, štěstí, zvídavost, peníze, sebejistotu a hlavně moudrost týkají se léčení.

Čtěte také:

Reklama