Značka Signal představuje novou zubní pastu Signal Sensitive, která je určená pro prevenci a snížení citlivosti zubů i dásní. Z poznatků zubních lékařů a z řady stomatologických studií vyplývá, že syndrom citlivých zubů se týká již 2/3 populace. Až 30 % postižených osob negativně vnímá studené, horké, sladké a kyselé nápoje a potraviny a jejich zuby dokonce reagují i na pobyt v chladu. Hlavní výhodou nové zubní pasty je, že účinkuje rychle a nabízí téměř okamžité uvolnění od bolesti díky obsahu citranu draselného. Tato látka proniká strukturou zubu a chrání nervová zakončení proti vnějším vlivům.

 

Zubní pasta Signal Sensitive obsahuje komplex aktivních látek, který pomáhá udržet pevné dásně. Ty pak lépe přilnou k zubům, které nereagují přecitlivěle, protože nedochází k odhalování zubních krčků.  Pokud se tak ale již děje, pasta dokáže přinést citlivým zubům okamžitou úlevu. Signal Sensitive také zamezuje dalšímu možnému poškození zubů do budoucna, fluor obsažený v zubní pastě zpevňuje a posiluje strukturu zubů a pomáhá jim lépe odolávat vlivům vnějšího prostředí. Proto tato pasta působí i preventivně.

 

 

Citlivost zubů a dásní vzniká v souvislosti s obnažením zubních krčků. Zubní krčky tvoří zubovina a pokrývá je tvrdá ochranná vrstva, zubní sklovina. Jsou-li zubní krčky kryty dásněmi, jejich ochrana je dostatečná. S věkem nebo vlivem nevhodné techniky čištění zubů však může docházet k ústupu dásní a odkrývání krčků, ty pak reagují na zevní podněty krátkou ostrou bolestí. Obnažené zubní krčky jsou navíc náchylné k dalším zdravotním vadám, jako zubní kaz, usazování a tvorba zubního kamene, obrušování zubů a zánět dásní spojený s krvácením.

 

Potížím s citlivými zuby lze předcházet vhodnou ústní hygienou a používáním specializované dentální   kosmetiky. A jak můžete správně pečovat o své zuby? Základem je používat pouze šetrný zubní kartáček s měkkými štětinami a pravidelně ho měnit. Měkké kartáčky chrání zuby i dásně mnohem lépe, naopak tvrdé kartáčky mohou dásně spíše zraňovat. Důležité je zvolit i správnou zubní pastu. Značka Signal proto přichází na trh s novým přípravkem, speciálně navrženým pro tyto účely. Nová zubní pasta Signal Sensitive se tak může stát vhodným prostředkem dentální hygieny pro každodenní použití.

 

Nezávazná doporučená spotřebitelská cena: 64,70 Kč

 

www.signalweb.cz

 

Reklama