Máze citlivou pokožku? Dejte si pozor na slunce a nadměrné pocení. Chystáte se na dovolenou s tím, že máte vy nebo někdo z vašeho okolí atopický ekzém? Nepomeňte, že se vám projevy atopického ekzému mohou zhoršit.

skin

I když vám lékař poradil, že pro vás je pobyt u moře vhodný, nemusí tomu tak být. Odborníci uvádějí, že 25% populace, která atopickým ekzémem trpí, nebo má výrazně citlivou pokožku, má během léta díky pobytu u moře horší průběh kožních projevů. Pro optimální efekt je dobré být u moře aspoň tři týdny. To ale pro mnohé z nás není ekonomicky dosažitelné.

Vliv na stav citlivé pokožky má i to, že když je venku teplo více potíme. Agresivní pot dráždí jemnou kůži, způsobuje její popraskání či opruzeniny. Proto musí být lidé s citlivou pokožkou více ostražití a kůži chránit vhodným oděvem a promazáváním vhodnými přípravky.

V létě dochází ke zhoršení atopického ekzému u 25 % lidí, kteří jím trpí. Z jakého důvodu?

 • Nesnášenlivost slunce zejména u fototypů I a II (jemná a světlá pokožka)
 • Větší množství vzdušných alergenů
 • Zvýšené pocení v horkém a vlhkém prostředí
 • Neprodyšné oblečení
 • Dlouhý pobyt ve vodě
 • Nevhodné kosmetické přípravky
 • Nesprávná zevní léčba
 • Porucha bariérové funkce (kožní bariéry)
 • Dráždění kůže škrábáním
 • Zvýšená náchylnost atopické kůže vůči infekcím
 • Častější bakteriální a virové komplikace atopické dermatitidy

Pozor na nebezpečné slunce a spálení citlivé či ekzematické pokožky
Slunění a vystavení ekzematické pokožky se vůbec nedoporučuje. Ochrana před UV zářením je důležitá - vybíráme ochranné opalovací prostředky s ohledem na věk a typ kůže. Ochranné přípravky by měli být co neméně parfemované, doporučujeme volit přípravky z lékárny. Spálení kůže může vyvolat zhoršení atopického ekzému, navíc s sebou nese riziko rozvoje rakoviny kůže. Malé děti do roku věku by na přímém slunci neměli pobývat vůbec, starší děti raději chraňme i vhodným oděvem. Pro všechny - děti i dospělé platí doporučení vyhnout se pobytu na slunci mezi jedenáctou a čtrnáctou hodinou.

Jak se tedy máme v létě chránit?

Vhodnou kosmetikou a promazáváním pokožky: Naším tipem je Lipobase Repair® krém, který je určeným k péči o suchou pokožku. Má nejen rychlé, ale i dlouhotrvající účinky. Napomáhá regeneraci poškozené kožní bariéry, která pak kůži dostatečně nechrání před únikem vody a průnikem škodlivin dovnitř.
Lipobase Repair totiž obsahuje tukové látky (lipidy) a především ceramidy, které jsou identické jako lipidy v lidské kůži. Proto působí trojím mechanismem: Po nanesení na povrch kůže uzavře trhlinky porušené kožní bariéry.Pak proniká do hloubky pokožky, tím kůži zvláčňuje. V hlubokých vrstvách slouží jako zdroj lipidů, které se následně stávají součástí důmyslného systému kožní bariéry.

Použitím speciálních přípravků na praní, určených pro citlivou pokožku: Při péči o citlivou pokožku také nesmíte zapomínat na přípravky, které pečují o vaše prádlo, jež je v přímém kontaktu s citlivou pokožkou. Speciální přípravky pro citlivou pokožku jsou šetrné, a přitom účinné v boji při odstraňování skvrn a nečistot. Praní ve speciálních přípravcích se doporučuje nejen pro dospělé, kteří mají problém s ekzémem a s citlivou pokožkou, ale jednoznačně také pro děti, zejména pro děti do tří let.

Naším tipem je prací prášek pro citlivou pokožku Persil Sensitive Aloe Vera Pearls, který má vynikající prací účinky. Jde o dermatologicky testovaný prací prostředek pro jemnou a citlivou pokožku dokonce i těch persilnejmenších miminek. Využívá technologii uzavření Aloe Vera v malých mikro perličkách, které během praní uvolňují svůj obsah do vláken oblečení. Účinná receptura si velice šetrně poradí i s odolnými skvrnami od čaje, kakaa či borůvkového džemu. Persil Sensitive Aloe Vera Pearls je na pultech obchodů k dostání jako prací gel nebo prášek.

Chcete aby vaše prádlo vonělo a při tom nedráždilo vaší pokožku? Vyzkoušejte Silan Natural Aloe Vera & Pearls
Jde o inovaci sensitivní řady aviváží Silan, jenž přichází s novou recepturou mikro perel a Aloe Vera, která jemně pečuje i o tu nejchoulostivější pokožku a oblečení. Dermatologicky testovaná aviváž zaručuje výjimečnou měkkost vsilane dvou jemných uklidňujících vůních - mandlového mléka nebo avokádového oleje. Obě varianty obsahují parfém Aloe Vera. Parfém se uvolňuje postupně během nošení, což zajistí dlouhotrvající vůni vašeho oblečení.
Díky vysoce účinným pracím prostředkům značky Persil a avivážím Silan určeným speciálně pro citlivou pokožku, si můžete být jisti vynikající péčí o choulostivou pokožku členů své rodiny, aniž by byla jakkoli ohrožena účinnost praní.

Máte citlivou pokožku? Trápí vás ekzém? Napište nám pod tento článek, co všechno děláte proto, aby se vaše problémy zmírnily. Co jiného kromě klasického promazávání pokožky krémy a mastičkami od lékaře. Držíte dietu? Vyhýbáte se některým potravinám? Perete ve speciálních přípravcích? Nosíte prádlo ze speciálních materiálů? Co všechno vám napomáhá zmírnit stavy podráždění? Napište nám o tom a vyhrajte jeden ze tří balíčků: balíček obsahuje 2kg Persil Sensitive+1l Silan Sensitive.

Reklama