Ať používáte pro své miminko látkové či papírové plenky, pečujete pravidelně o pokožku zadečku, třísel i v intimních partiích . Může se snadno stát, že se i vašeho dítě vyskytne zarudnutí zadečku - opruzenina. Vznikne velmi rychle a zarudlé plochy pokožky jsou pro dítě nepříjemné a bolestivé. Je třeba hned začít s léčbou, aby se pokožce ulevilo a opruzenina se nešířila. nejlepším lékem na zarudnutí zadečku je opruzení předcházet pravidelnou každodenní láskyplnou péčí.

bepanthenPokožka malého dítěte je velmi náchylná k podráždění, a to především v oblasti kožních záhybů, tzv. faldíků, kde se může snadno zapařit. Ovšem největší pozornost musíme věnovat místům okolo zadečku, kde děťátko nosí převážnou část dne plenky. Plenka při styku s pokožkou zadečku dráždí mechanicky, otěrem. Může způsobit až mikrotrhlinky, které pak mohou být vstupní branou rozsáhlé infekce. Také Moč a stolice v těchto místech dráždí jemnou dětskou pokožku a všechny faktory společně mohou vyvolat i zánět. Kůže při něm zčervená, oteklá, nepřirozeně se leskne, někdy se objeví i puchýřky až mokvavá místa Opruzeniny jsou pro miminko nepříjemné a stresující , protože jsou , bolestivé , mohou pálit a trápí stejnou měrou holčičky i chlapečky..děti kojené i někojené Děti jsou neklidné, často pláčí, špatně spí, hůře přijímají potravu.

Fakta o opruzeninách:

  • postihují třetinu až polovinu malých dětí
  • vyskytují se převážně na zadečku a v jeho okolí
  • jsou bolestivé a nepříjemné
  • mohou změnit i chování dítěte (může být plačtivé, neklidné, častěji se budí)

Lze dětskou pokožku před opruzením ochránit?

Podle lékařů je velmi důležitá prevence. Riziko vzniku opruzenin snížíme častou a pravidelnou výměnou kvalitních plenek, pečlivým omýváním zadečkové oblasti vodou a následným důkladným osušením i okolí zadečku. Jedna z nejčastějších chyb maminek spočívá v nespúrávném výberu přípravku. Předejít s jistotou plenkovému zánětu kůže nemůžeme nikdy, lze ale podstatně snížit pravděpodobnost, že se objeví právě u našeho dítěte.

Jak správně opruzeninám předcházet?

  • pravidelným přebalováním
  • pečlivým omýváním zadečku a jeho okolí vodou
  • důkladným osušením dané oblasti
  • použitím ochranné masti při každém přebalení

Naše doporučení:

Přes veškerou snahu maminek opruzeniny trápí třetinu až polovinu malých dětí. Proto je velmi důležité chránit dětskou pokožku vhodnou mastí, která zabrání vzniku opruzenin a obsahuje jen ty nejnutnější a pro dítě bezpečné složky.

bepanthen

Takovým spolehlivým prostředkem je Bepanthen Care Mast, která neobsahuje konzervační přísady, barviva, ani parfémy. Je také bez zinku, takže podporuje správnou funkci kožní bariéry a pokožku zbytečně navysouší. Její účinek potvrdily i odborné é klinické studie. Používejte tuto mast při každém přebalení na čistou a suchou pokožku a vašemu dítěti se opruzeniny s velkou pravděpodobností vyhnou. Je -li opruzenina již velkého rozsahu, mokvá, je nutno konzultovat stav s pediatrem či dermatologem

Čtěte pečlivě příbalovou informaci!
Bepanthen Care mast je kosmetcký přípravek. Obsahuje dexpanthenol. K dostání v lékárně.

Více informací najdete na www.bepanthen.cz

Reklama