Jste si jistá, že nosíte tu správnou velikost?


Která z nás žen se nechce cítit sexy? Která z nás nechce mít onen báječný pocit, že nám to dnes sekne, že jsme krásné, neodolatelné, zkrátka jedinečné...

Myslím, že jen velmi málo žen řekne, že jsou jí tyto tužby cizí.

 

Asi není žádnou novinkou, že právě onen nádherný pocit „dnes jsem skutečně krásná“ začíná u spodního prádla.
Krásné šaty nám totiž samy o sobě nezvednou sebevědomí, nedodají nám dojem jedinečnosti, když budeme vědět, že pod tím nádherně sexy střihem se ukrývají staré kalhotky a podprsenka, která by se spíše hodila do muzea než na tělo krásné ženy.
Krásné šaty neschovají drobné nedostatky postavy, ale spodní prádlo to dokáže!!!!

O tom, jak si správně vybrat spodní prádlo přesně na náš typ postavy i osobnosti, si tedy dnes budeme povídat s Markétou Jizbovou, která zastupuje v České republice firmu Felina.
 

Prádlo Felina je určeno ženám,  pro které se nákup podprsenky nezřídka stává hororem. Ty z vás, které se pyšní poněkud nekonfekčními velikostmi, jistě dobře vědí, o čem je řeč.

 

Felina nyní přichází na náš trh s novou kolekcí spodního prádla CONTURELLE, které je určeno mladým a - ženám, které jsou věčně mladé; pohodlí a komfort při nošení jsou samozřejmostí, navíc je svůdné, ženské, elegantní.

 

 

Můžete našim čtenářkám říct, čím je nová kolekce značky Felina pro ženy zajímavá?

 

Felina je specialistou na korekturu a modelaci postavy v oblasti dámského spodního prádla. Její nespornou předností je, že šije až do hloubky košíčku G a obvodu 115 cm. Kvalitní a dobře sedící podprsenku si zde tedy může pořídit i žena, která má velmi vyvinuté poprsí. 

 

Kolekce jsou navrhovány ve vlastním designérském centru v Mannheimu a uplatňují se zde nejen módní linie střihu, ale i moderní a kvalitní materiály a dezény. Často se ve výrobě uplatňují i materiály, které jsou vyvinuty exkluzivně pro firmu Felina.

 

Ráda bych zmínila naši novou kolekci CONTURELLE - efekt ženskosti, která je zaměřena na dnešní moderní ženu. Je zde kladen důraz především na pohodlí a komfort každé ženy, a to bez ohledu na velikost prsou. A samozřejmě víme, že v neposlední řadě je důležitý i elegantní vzhled. To vše podprsenky z této nové kolekce splňují.

 

Co je podle Vás úkolem kvalitní podprsenky?

Úkolem kvalitní podprsenky je podpírat, přirozeně tvarovat a korigovat prsa. Dobrá podprsenka se navíc musí přizpůsobit tělu, aniž by přitom omezila volnost pohybu.

Proto je při výrobě nesmírně důležitý nejen profesionální design, dokonalá technika střihu, ale i správný výběr materiálů a přídavných prvků a samozřejmě vysoce kvalitní zpracování. Víte například, že podprsenka se skládá až ze třiceti jednotlivých dílů? Z toho je patrné, že výroba tohoto kousku prádla je velmi náročná a ukazuje, jak složité je dovést finální výrobek až do fáze, kdy splňuje všechny náročné požadavky.

 

Ženy s větším poprsím mívají často problém s výběrem podprsenky, co byste poradila?

V dnešní době je přežitek v případě velké velikosti nosit podprsenku bez kostice. Podprsenka s kosticí dělá hezčí, kulatější tvar prsou a podpora kostice zespodu drží tíhu celého poprsí, naproti tomu u podprsenky bez kostice tato tíha spočívá na ramínkách.  

Rozhodně bych ženám s větším poprsím doporučila podprsenky s kosticemi, jejichž úkolem je podpírat prsy zespoda. Důležité je také, aby zákaznici tzv. “seděl objem“, pak nemůže docházet k takovým jevům, které na některých ženách na ulici vidíme, a to, že jim zadní pás výrazně vylézá nahoru.

 

Jak je to tedy s určováním velikostí? Poradíte ženám, jak mají postupovat, aby zjistily právě tu svou?

Nejdůležitějšími tělesnými rozměry pro podprsenku pro oblast dámského spodního prádla jsou: obvod pod prsy a obvod přes prsa.

Je zajímavé, že víc než polovina žen nosí nesprávnou velikost spodního prádla.  Zčásti možná  proto, že zjistily svou velikost již před lety a mezitím se tvar jejich těla změnil (každých 5 kg mění velikost spodního prádla), a zčásti proto, že zákaznice nezná svou přesnou velikost nebo uvádí jinou velikost, která spíše odpovídá jejímu přání.

 

Jak zjistíme svou správnou velikost?

Přiložte krejčovský metr s centimetrovou stupnicí pevně, obvod pod prsy se měří pevně, nebojte se utáhnout. Obvod přes prsa, musí jít přes hroty prsou,  avšak nikoli příliš utaženě. K rozdělení do jednotlivých velikostí je obvod pod prsy odstupňován po 5 cm. Hodnoty, které leží mezi těmito mezníky, se přiřazují dané velikosti s ±1-2 cm.

 

Příklad:

Obvod pod prsy 77 cm odpovídá velikosti 75.

Obvod pod prsy 78 cm odpovídá velikosti 80.

(zaokrouhleno nahoru a dolů)

 

Obvod přes prsa

Měření obvodu přes prsa slouží ke zjištění velikosti cups, nazývané rovněž hloubka košíčků.

Údaj velikosti košíčku se provádí formou velkých písmen.

cup A = malá prsa

cup B = střední prsa

cup C = plná prsa

cup D = velká prsa

cup E, F, G, H = velmi velká prsa

 

Velikost se zjišťuje na těle oblečeném do podprsenky, nebo jednodílného spodního prádla?

Měří se vodorovně kolem těla přes nejsilnější místo prsou při rovném držení těla. Podprsenku mějte oblečenou už jenom z toho důvodu, že v případě povislých prsou bychom nezměřili správný obvod, nesmí být však vyztužená. Důležité přitom je, aby byl krejčovský metr protažen pod pažemi a na zádech probíhal ve stejné výšce jako přes prsa. Metr musí doléhat k tělu volně a v žádném případě se nesmí utahovat.

 

Rozdíl v cm mezi obvodem pod prsy a obvodem přes prsa udává velikost košíčků:

 

rozdíl 13 cm                  cup A

rozdíl 15 cm                  cup B

rozdíl 17 cm                  cup C

rozdíl 19 cm                  cup D

rozdíl 21 cm                  cup E

rozdíl 23 cm                  cup F

rozdíl 25 cm                  cup G

 

Příklad:

Obvod pod prsy             75 cm

Obvod přes prsa            90 cm

Rozdíl                          15 cm

Z tabulky vyplývá velikost košíčků B.

Obě zjištěné míry dávají velikost podprsenky 75 B!

 

Takže, když Vás tak poslouchám, tohle všechno by měla odborně zaškolená prodavačka vědět, aby mi mohla poradit. S tím ale moc dobré zkušenosti nemám, jak je to se školením prodavaček u značky Felina?

Samozřejmě, školení u nás probíhá. Dále to pak záleží na ochotě jednotlivých prodavaček zákaznici při výběru maximálně pomoci. Zkušená prodavačka Vám již od oka poradí, zda velikost, kterou jste jí řekla, odpovídá vaší postavě, či nikoliv.

U nás v ČR je tak trochu tabu to, že prodavačka nevidí, jak Vám podprsenka sedí, ale i to se pomalu mění a naše ženy už nejsou tak stydlivé, důležitý je nevtíravý přístup prodavačky, nakonec kdo z nás má 100% postavu? Jinde je již zcela normální, že prodavačka vám v kabince zhodnotí, zda velikost odpovídá, popřípadě Vám nabídne úpravu: je třeba povolit, či utáhnout ramínka, nevěřily byste, že existují ženy, které nevědí, jak prsa správně do podprsenky narovnat, například podprsenka se nezapíná před prsy a pak se netočí kolem celého těla, jak to mnohé ženy dělají, ale zapíná se za zády, i tady může prodavačka pomoci, když objem nesedí úplně dobře.

 

Poradíte čtenářkám, jak správně udržovat spodní prádlo?

Rozhodně by se ženy měly řídit doporučením, která najdou ve formě symbolů na každém kousku prádla Felina. Je totiž důležité, aby bylo ošetřováno odpovídajícím způsobem. Při správné péči tak prádlo zůstane dlouho vzdušné, neztratí tvar a nedojde tak ke zbytečnému poškození.

K praní náchylných materiálů, jako třeba krajky, se doporučuje využít program na jemné praní. Také by ženy neměly zapomínat na používání sáčků, do kterých podprsenku vloží. Zabrání se tak poškození jinými částmi prádla, jako například zipem, a navíc se tak zmenšuje mechanické namáhání kostice v podprsence a zabraňuje se tak jejímu vyklouznutí. A důležité je také správné dávkování pracího prostředku. Při ručním praní používat tekutý prací prostředek, prášek se při nízkých teplotách těžko rozpouští, nepoužívat aviváž. Nesušit v sušičce.  

Reklama