...tak přesně tato věta z legendární série o „Homolkových“ mě napadla při doporučení mé kamarádky k vyzkoušení ozonoterapie :-) . O tomto ošetření jsem nikdy neslyšela, a tak jsem byla pochopitelně zvědavá.

Ve svých 45 letech mám poměrně náročné zaměstnání, takže únava je pochopitelná a přibývající vrásky také. I když žiju poměrně zdravým životním stylem, od podzimu se neustále potýkám s nachlazením, angínou, chřipkou…Vše je umocněno tím, že si „bacily“ předáváme s 18-tiletou dcerou, které opakované absence narušují školní docházku na gymnáziu i tréninky tenisu.

 

Co je to vlastně ozonová terapie

Ozon (superaktivní kyslík) obsahuje 3 molekuly kyslíku a ve srovnání s běžným kyslíkem je v tekutinách až 10 x rozpustnější. Ve tkáních velmi rychle reaguje, při svém rozpadu vytváří běžné kyslíkové molekuly, využitelnou energii a dílčí reaktivní částice (radikály).

Zvýšení obsahu kyslíku ve tkáních je podstatou rychlého léčebného efektu ozonu – dochází k aktivaci energetického metabolismu buňky, ke zlepšení prokrvení i zvýšení imunity. Při opakované aplikaci ozonu se organismus přirozeně adaptuje na zvýšené množství reaktivních molekul, tj. stává se odolnější vůči stresové zátěži. Tento mechanismus způsobuje i určitý omlazující efekt ozonu.

Při celkové aplikaci ozonu je nezbytné minimalizovat nežádoucí účinky vyplývající z tvorby reaktivních částic při počáteční aplikaci. Tedy podávaná fyzioterapie musí být doplněna nitrožilním podáním látek s celkovým antioxidačním působením. Z uvedeného důvodu se na Klinice GHC Praha aplikuje velká ozonoterapie vždy v kombinaci s terapií antioxidační. Benefitem je vyšší „omlazující“ efekt.

Cena jedné terapie 12.000,-Kč, cena balíčku 3 aplikací 24.000,-Kč

 

Kamarádka mi doporučila Kliniku GHC v Praze, kde se prý ozonoterapie běžně provádí.

Telefonicky jsem se zde informovala, jak je možné získat k ošetření více informací a rovnou se objednala na konzultaci k lékaři, který mne důkladně vyšetřil, informoval a po zhodnocení mých výsledků rozepsal léčebný plán.

Již po první aplikaci byla znát změna, neuvěřitelný příliv energie a moje pleť v obličeji vypadala jako po dlouhém spánku, a tak jsem se dotázala, zda by ozonoterapii mohla absolvovat i moje dcera jako prevenci dalších onemocnění a posílení imunitního systému.

I u ní se po aplikaci brzy dostavily výsledky, zmizely kruhy pod očima, únava a cítí se celkově velmi dobře. Dokonce, což pro nás bylo nejdůležitější, se jí k mému údivu již 2 měsíce vyhýbají i absence ve škole. Lékaři i sestřičky na klinice nám před a v průběhu terapie vše podrobně vysvětlili, byli velmi vstřícní a milí, navíc je celá metoda absolutně nebolestivá. Pouze ležíte v posteli, odpočíváte a necháte se nabít energií. Musím říct, že na toto ošetření již nedám dopustit.

ghc2

 

KDY JE VHODNÉ VYUŽÍT OZONOVOU TERAPII

Udávané indikace ozonterapie jsou nesmírně široké, patří k nim poruchy prokrvení včetně nervového systému a periferní cirkulace, zánětlivé i infekční nemoci, choroby látkové výměny, alergické choroby, kloubní bolesti, prevence civilizačních chorob, posílení imunitního systému, odstranění únavového syndromu, anti-aging efekt….

ghc