Milé ženy-in, milá redakce,

na otázku „Kdy jsem se cítila nejkrásnější" by se mi skoro chtělo odpovědět: Cítím se krásná každý den, který prožívám se svým přítelem". Už čtyři roky, co jsme spolu, mi to opakuje tak často a tak upřímně, že jsem tomu začala pomalu i věřit :-).

Ale tak úplně ideální to samozřejmě není. Ještě na střední škole jsem na svém těle nenáviděla snad úplně všechno. Hroznou pleť, zadek, tvar nosu...
Až postupem času jsem se se sebou začala trochu smiřovat, ale byly mindráky, které mi vydržely hodně dlouho. Jednak postava, pořád jsem na sobě hledala (a samozřejmě i nacházela :-)) nějaké špeky, tu se mi zdál zadek moc velký, tam pneumatika v pase příliš nápadná... Naštěstí jsem byla líná s tím něco dělat, jinak bych asi skončila s mentální anorexií nebo bulimií :-), ale nestalo se tak, vypořádala jsem se s tím nakonec změnou jídelníčku a náruživým sportováním a už asi rok udržuju figuru plus mínus v (pro mě) přijatelných mezích.

Druhým mým celoživotním" komplexem byl nos. Vždycky se mi zdál příšerný (i když o plastice jsem nikdy neuvažovala). Až můj současný přítel mě z toho vyléčil. Vytrvale pěje ódy, jaký že je to krásný nosánek :-), a já se na to začala dívat jinak. Uvědomila jsem si, že bych ani nechtěla nos jako nějaká barbie na soutěžích miss, že ten můj se ke mně vlastně hodí, a kdyby byl jiný, už bych to nebyla já.

Radost mi udělal i kamarád, se kterým se známe 13 let. Nikdy dřív můj vzhled nijak nekomentoval, až letos (kdy je mi 30) mi řekl: Poslouchej, ty jsi čím dál tím hezčí, z tebe vyrostla úplná kočka."  A to už mám nějaké ty vrásky a nedávno jsem objevila i první šedivý vlas (okamžitě jsem ho vytrhla :-)).

Zkrátka jsem na stará kolena :-) došla k názoru, že nikdo mě nesoudí tak přísně jako já sama a že to, co mně na sobě připadá hrozné, se může někomu jinému naopak líbit. A že vzhled je jen málo důležitý ve srovnání s tím, co je ve mně a jaká jsem. Výsledkem toho je, že jsem se naučila mít se tak nějak zdravě" ráda. Snažím se o sebe trochu dbát, zdravě jím, hodně sportuju, sem tam na sebe namažu nějaký ten krém proti vráskám, ale už vím, že nikdy nebudu vypadat jako ta vyretušovaná modelka v časopise, ani nebudu mít perfektní profil hollywoodské krásky. Nejsem dokonalá... a nijak mě to netrápí.
Už znám svou cenu, vím, co jsem v životě dokázala, a na tom, jak vypadám, to vůbec nezáleží.

Dneska už bych na sobě nic neměnila, tak doufám, že mi ta spokojenost aspoň příštích 30 let vydrží, abych si těch prvních 30 trochu vynahradila :-).

Se sebou smířená
Deeen


Milá Deeen
se starými třicetiletými koleny. To je dobře, že jste se smířila se svým nosem, postavou a nedokonalostí".
Buďte ráda, že jste originál.

Reklama