píše na dnešní téma svůj názor čtenářka s nickem Vladka006 a přidává spoustu drobných příhod, při kterých se seznámila s psími, koňskými i kočičími zuby. Opravdu zajímavé počteníčko, řečeno slovy cynika, ale snad mi Vladka006 odpustí

Krásný den, máme doma směsku pudla a bedlingtona. Už je to pes v letech, ale na jeho temperamentu věk znát není. Občas mu už nějaký ten zoubek vypadne. Péče o psí chrup je naší denní povinností. Čistit psovi zuby kartáčkem na zuby se mi zdá trochu proti přírodě. Možná tak u specielně šlechtěných ras, co se nosí místo kabelky nebo slouží jako módní doplněk dam. Ovšem i takto šlechtěná plemena mi přijdou proti přírodě.

Zoubky čistíme pomocí kostí od veterináře. Vaříme postaru. Dostává ovoce, zeleninu, maso (nikoliv z konzervy) a krmnou směsku (obilí, vejce, maso, zelenina). Náš pes miluje hroznové víno. U něj si klidně dokážu představit, že by byl vegetariánem.

Už ani nevím, kolikátý pes v naší domácnosti to je. Naším domovem prošlo několik pejsků, některým jsme poskytli jen dočasný domov, než se našel páníček. Žádný však neupřednostňoval mrkev nebo hrozno před masem.Na některé mazlíčky mám i trvalou památku. Na zápěstí levé ruky mám jizvu od naší malé kníračky. Byla tenkrát ještě štěňátko. Hrála jsem si s ní a její štěněcí jehličky se místo do míčku zakously do mé ruky. Ani nevím, jestli to tenkrát bolelo.

Na pravé paži si mě pro změnu označila naše dobrmanka. U nás bývaly kruté zimy. Měla jsem na sobě tričko s dlouhým rukávem, slabší mikinu, svetr a na tom vaťák. Vytáhla jsem boby a sjížděla svah v naší zahradě. Nevím, jak už se to vše semlelo. Pamatuji si, že mi najednou dobrmanka běží naproti. Svištím si to ze svahu dolů a mávám na ní. Asi mě nepoznala. Jejím psím zrakem zřejmě viděla nabalenou obludu, co na ní drze pokřikuje. Tak se zahryzla. Ječela jsem jak píchlé prasátko a běžela domů. Ségry to viděly a posmívaly se mi, že jsem hysterka. Prý jsem tak nabalená, že určitě čubina neprokousla skrz.

Doma jsem ze sebe sudnavala jednu vrstvu za druhou. Po ruce stékal potůček krve. Rána to byla velká. Jely jsme na šití.

Dnes jizvou straším synovce. Rád ubližuje zvířatům. Vyhrožuji mu, že když bude týrat zvířata, kousnou ho a on bude mít taky takovou ošklivou jizvu. Celkem to zabírá.

Také mě jednou kousnul kůň. Rád dělal naschvály. Útočil zezadu. Občas jenom bouchnul hlavou, jindy kousnul. Jednou mě vzal za rameno. Dodnes mám vyryt jeho chrup. Možná si chtěl udělat otisk na stáří, až bude muset nosit protézu. Kdo ví. Bolelo to pekelně.

Nebyly to ale nejděsivější zuby, co se do mě zakously.Ty nejhorší byly zuby kočičí.

Naše kočka měla sebevražedné sklony. Opalovala se jednou na frekventované silnici. Skočila jsem pro ní. Naše Mici se ale nerada chovala. Nebyla příliš přítulná. Začala se bránit. Chtěla jsem s ní zaběhnout za branku do bezpečí naší zahrady. Mici se však bránila zuby, drápy. Udržela jsem jí až domů. Jela jsem opět na šití. Do rána se škrábance podebraly, byla jsem oteklá na krku, v obličeji a o ruce ani nemluvím. Musela jsem k dětskému lékaři. Málem se umlátil smíchy, když jsem řekla, co se stalo. Zprvu si myslel, že jsem si spletla kočku se psem, ale když jsem trvala na kočce, neudržel se a vybuchl smíchy. Dal mi nějaká antibiotika v injekci, namočené tampony v smradlavém cosi mi přlepil na rány a pečlivě obmotal. Poslal mě s kočkou na veterinu.

Byla jsem nadšená, že budu muset kočku chytit a nést k veterináři, byť ve schráně. Celou cestu prořvala jak tygr. V ordinaci dělala hrozný brajgl. Bála jsem se jí ze schrány vyndat. Konečně jsem přišla na řadu. Vstoupila jsem do dveří, outfit ála mumie. Veterinář spustil: „Tak, co se stalo?“ „Pokousala mě kočka, naše. Potřebuju potvrzení, že nemá vzteklinu.“
„To tě snad pokousal gepard, ne? Tak vážně, co potřebuješ?“
„Vyšetřit tu kočku.“
Další výbuch smíchu. Ale mohla jsem si oddychnout. Kočka byla zdravá. Neměla vzteklinu ani jinou chorobu. Jen to holt nebyla číča mazlivá.

Mám k Vám Dano proto prosbu. Nechcete navrhnout sexy letní šatičky, co zakryjí jizvy od ramen k předloktím? Ta jizva od kníračky na zápěstí není tak hrozná :D, ale ty ostatní. Připadám si v něžném oděvu, jak kdyby mě propustili z kriminálu.

Jednu zubatou fotku posílám.
Zubatou fotku nemám, tak vám posílám aspoň jednu zubatou. Ta sice nekouše, ale občas pije krev.

maska

Vladka006

Milá Vladko006, díky za úžasné příhody, i když ve chvíli, kdy se děly musely být spíš úděsné. Na šatičkách se můžeme domluvit, pár nápadů bych měla

Reklama