shutterstock-1402559639.jpg
Foto: Shutterstock

Když používáte gely nebo čisticí pěny, nejlepší je vmasírovat je do navlhčeného obličeje a následně nechat několik sekund působit. Důležité je nezapomínat na linii vlasů, místa kolem uší a pod bradou. Ta jsou totiž často vynechávána. Poté opláchněte. Buďte k pokožce vždy šetrní. Následně vatovými tampónky ještě pleť dočistěte. 

Před čištěním si také můžete obličej napařit. Naplňte si umyvadlo nebo misku horkou vodou a na minutu nebo dvě nad ní podržte obličej. Pára uvolní póry a umožní čistícímu produktu proniknout hlouběji do pokožky, aby odstranil make-up a nečistoty.

Při čištění pleti je důležité být důkladný. Zejména odličování očí je ale poměrně náročné. Vyhněte se ale jakémukoliv drhnutí, i když k tomu budete mít tendence. Oblast kolem očí je citlivá. Zde mohou nejlépe posloužit odličovací produkty na olejové bázi. Navlhčete produktem tampónky, zavřete oči a držte je nad víčky a řasami asi deset sekund, aby měl odličovač dostatečný čas na rozpuštění produktu před jeho otřením.

Na závěr je dobré použít toner, a následně sérum a hydratační krém.

shutterstock-2069449001.jpg
Foto: Shutterstock

Tady jsou tři naše tipy na skvělé produkty pro čištění pleti, které vám pomohou ke krásné a zdravé pokožce:

Pleťové mléko Tołpa Dermo Face Physio

Čištění pleti je základ a neměli bychom ho rozhodně zanedbávat. I když se nenalíčíme, je důležité pleť ráno i večer pravidelně zbavovat nečistot. V dnešní době už existuje mnoho různých přípravků pro čištění pleti, mezi ně patří i pleťová mléka. Tołpa Dermo Face Physio je skvělým produktem, který je vhodný i pro citlivou pleť. Dokáže zmírnit její podráždění a krásně ji z klidnit. Skvěle odstraňuje make-up i jiné nečistoty. Velkou výhodou je, že nemusíte mít další přípravek na odličování očí, protože tento produkt zvládne obojí. Oči nepodráždí. Je jemný a má fyziologické pH. Pleť je po vyčištění krásně jemná a hydratovaná. Nenastává pocit suchosti a pnutí. Oceňujeme také praktické balení s pumpičkou, které se snadno používá. Na Hebe jej můžete koupit za 169 Kč, což je navíc velice příznivá cena.

Čisticí pěna Pure By Clochee

Čistící pěny patří spolu s oleji k nejjemnějším prostředkům, které se postarají o vaši čistou pokožku. Extrakty z černého bezu a černého rybízu obsažené v pěně, bohaté na hydratační, zklidňující a antioxidační látky, hydratují pokožku a chrání ji před nepříznivými vnějšími faktory. Receptura je obohacena o hydrolát z lipového květu a extrakt z lebky bajkalské, které snižují zarudnutí pokožky a mají rozjasňující účinek. Pěna je velmi příjemná a poradí si i s make-upem, ale přesto nám přišlo lepší ji použít až v druhém odličovacím kroku – na dočištění a zklidnění. Musíme ji moc pochválit, že nedráždí, kůži nestahuje, a naopak hezky zklidní. Dalším plusem je velmi hezká vůně. Pokud jste fanynka odličovacích pěn, rozhodně by vás mohla bavit. Cena je 282 Kč a k dostání je například na Hebe.

Vyhlazující čisticí olej Hebe Cosmetics

Olejové produkty jsou výhodné v tom, že mastnota má tu schopnost, na sebe vázat nečistoty. Tento olejový odličovací produkt skvěle dostane z vaší pleti veškerý make-up, dokonce i ten voděodolný, a další nečistoty. Je vhodný pro všechny typy pleti, i pro tu mastnou. Všimli jsme si, že nejen, že dokonale odličuje, ale pleť je po něm krásně hebká, hydratovaná a vyhlazená. Po nanesení do dlaní a spojení s vodou získáte jemnou pěnu, se kterou se skvěle pracuje a je příjemná na pleti. Je složený z oleje ze sladkých mandlí, hroznových jader a doplněný o vitamín E. I když se jedná o olejový základ, nemusíte se bát mastného filmu ani podráždění. Stojí 172 Kč, což je podle nás fantastická cena, za kterou dostanete hodně muziky.

FotoJets.jpg
Foto: Se souhlasem Hebe

Zdroje: Redaktorky žena-in

Reklama