Co použít na běžnou údržbu?
Každodenní údržba je pro varné desky nutností. Indukční desky mají velkou výhodu v tom, že vám stačí jen trochu vody s kapkou prostředku na nádobí a čistý hadřík. Deska musí být samozřejmě vypnutá a studená. Jestli budete používat klasickou houbičku, nikdy nepoužívejte drsnou stranu. Na prach a běžné nečistoty vám postačí jen měkká strana houbičky a trochu prostředku na nádobí.

obrazek.png
Foto:  zest_marina / Stock.adobe.com

Přírodní prostředky si poradí s nečistotami
Zaschlé skvrny od vody a nečistoty od jídla budete muset odstranit trochu drsnějším způsobem. Na Okay.cz najdete mnoho varných desek, které vám pomohou v kuchyni. Musíte jim ale zajistit správnou péči. V tomto případě mluvíme o něčem tak obyčejném, jako je ocet. Když spojíte tento ekologický prostředek se švédskou utěrkou, budete mít dokonale čistou a lesklou desku na vaření.

Použití je velmi jednoduché. Na desku naneste malé množství octa a vyleštěte švédskou utěrkou. Jde o hadřík z mikrovlákna, který povrch nepoškrábe, dokonale ho vyleští a můžete ji používat nekonečně dlouho. Ocet je nejen velmi levný, ale také naprosto ekologický. Nemusíte se proto obávat svého dopadu na životní prostředí.

Tableta do myčky nádobí pro agresivní skvrny
Některé skvrny nejdou snadno odstranit. A mnoho lidé také nesnáší zápach octa. V takovém případě potřebujete něco agresivnějšího s lepší vůní. Pomůže vám tableta do myčky. Možná si myslíte, že ji lze použít jen do myčky, ale není to pravda. Tablety do myčky jsou poměrně univerzální prostředek, který můžete použít při úklidu nejen kuchyně, ale také koupelny, např.:

  • umyvadlo,
  • nerezové baterie,
  • vanu,
  • toaletu.

Tablety do myčky nemají žádné abrazivní vlastnosti, takže povrch indukce ani sklokeramické desky nepoškodí. Tabletu trochu namočte a potřete s ní celý povrch. Nechte trochu zaschnout a potom všechno otřete vlhkým hadříkem z mikrovlákna. Při používání si vždy dávejte pozor na vlastní bezpečnost a používejte ochranné rukavice. Agresivní látky by mohly poškodit vaši pokožku a způsobit nepříjemnou vyrážku.

Jak dokonale vyleštit povrch?
Chcete-li mít krásně čistou a lesklou varnou desku, postačí vám k tomu vlhčené ubrousky. Otřít s nimi můžete nejen televizi, konferenční stolek nebo dětské pozadí, ale také varnou desku. Vlhčené ubrousky jsou velmi měkké a jemné, takže povrch nepoškodí a bude nádherně lesklý. Navíc ho zbavíte také prachu, který se všude neustále usazuje.

Zdroj obrázku: zest_marina / Stock.adobe.com

Reklama