Udělejte si z čištění pleti rituál každý večer, v nejlepším případě i ráno, kdy je dobré zbavit pleť mazu, odumřelých buněk a dalších nečistot vyprodukovaných běhen noci v rámci regenerace pokožky. K čištění pleti použijte vhodnou dermokosmetiku a přípravky na čištění pleti, které zahrnují čistící gely, peeling na obličej, micerální vody a další.

Konec mýtů o micelárních vodách! Jak správně vybrat?

Micelární vody jsou v posledních letech velkým trendem, který ale také vyvolává mnoho otázek. Je micelárka zázračná či škodlivá? Je lepší než čisticí gely? Spousta internetových článků má na tyto otázky jednoznačné a rychlé odpovědi. Pojďme se raději podívat, jak je to doopravdy, a vyhněme se mýtům.

Micelární voda je jedinečná proto, že obsahuje drobné částice, takzvané micely. Složení micel je podobné struktuře buněk kůže. Jedná se o shluky molekul, které mají dva póly - hydrofilní a lipofilní. Fungují podobně jako magnet a umí přitáhnout veškeré nečistoty, které se nám na pokožce usazují během dne.

Vysušuje micelární voda pleť?

Odpověď na otázku může být ano i ne. Vždy totiž záleží na tom, jaká byla využita technologie při výrobě a jaké je její složení. Některé odličovací produkty mohou obsahovat dráždivé látky jako surfaktanty či alkohol nebo mohou mít vysoké pH, které vede k vysoušení pokožky a jejímu podráždění. Naši pleť ale může vysoušet paradoxně i samotná voda. Mikrobi a částice obsažené v tvrdé vodě narušují přirozený hydrolipidický film a pleť dehydratují.

Jak tedy správně zvolit?

Správně zvolená micelární voda pleť nevysušuje. Pokud chcete vysušení předejít, volte micelární vodu obsahující fosfolipidy. Ty obnovují ochrannou vrstvu kůže, kterou tvrdá kohoutková voda narušuje.
6087fd5a44d2eobrazek.pngDokažte zázraky i díky výživě pleti

Po odstranění veškerých nečistot zvažte vhodný způsob výživy pleti. Zvýšenou pozornost při výběru vhodného krému či oleje by měli věnovat ti, kteří mají zralou pleť. Správná kosmetika dokáže s pletí zázraky. Nepodceňujte ji. Věděli jste ale, že pleť můžete vyživovat i zevnitř? Vyberte si v BENU lékárně vitaminy, které podporuj zdravý vzhled pleti. Prohlédněte si na našem eshopu celou kategorii Péče o pleť Benu.cz.

Více na BENU.CZ
6087fcafe01b6obrazek.png

Zdroj: Benu / Bioderma

Reklama