Speciální speciál pro ty, které jsou rozhodnuty nikdy nemít děti. Pro případ, že by přece jen měly nějaký miniaturní stín pochybností.

 

Ne teď vážně, každá mince má dvě strany – a mateřství není výjimkou. Obraťme tu minci právě na tu negativní stranu. A k tomu špetku nadsázky:

 

O těhotenství, porodu a šestinedělí je spousta různých mýtů a polopravd.

Většinou vás ty pozitivní minou a negativní se na vás nalepí.

 

Není pravda, že v těhotenství se cítíte krásná a báječná.

V zrcadle se na vás dívá někdo naprosto jiný. Prsatá ženská divných tvarů, že by už oteklost?

Vyrazí parádní akné, pleť je jak namaštěná sádlem a o vlasech nemluvě. Jako bonus ještě parádně vypadávají, takže iluze zářící maminky je pryč.

V lepším případě pleť vysychá, což sice možná zlepší trápení s akné, ale zase kůže vysychá úplně všude, takže než si toho stačíte všimnout, máte lýtka jako suché šupinkárium.

 

Jídla si taky moc neužijete, protože nevolnosti donutí váš žaludek dělat otočky už jen při pohledu na suchý rohlík a čistou vodu. Zdráva buď, zdravá výživo!

Nakonec bude ten suchý rohlík to, na čem budete první měsíce přežívat.

Jediným pozitivem jsou shozená kila.

 

Až potud je to naprosto super, pořád totiž ještě nejste žádná tlustice, naopak díky špatnému žaludku se možná cítíte skvěle štíhle.

Jenže jednoho dne se břich doopravdy provalí a začne to.

Tloustnutí začne být nekontrolovatelné.

 

Tlak dělohy a rostoucího plodu dostává veškeré vnitřnosti do stavu zmáčklosti, takže se vám nejenže špatně dýchá, ale neustále vás pálí žáha, protože žaludek není schopen pojmout víc potravy, než je míra pro vrabce.

Účinek hormonů způsobuje oteklost veškerých sliznic, takže se k dušnosti přidá ještě neustále pocit ucpaného nosu.

Spaní se stává otravnou záležitostí. Jinak než na jeden již dávno proleželý bok to už dávno nejde. Přemýšlíte, kdy se asi začnou tvořit proleženiny.

Lehnout si na záda se téměř rovná smrti udušením.

Připočtěte ještě oteklé ruce a nohy. Pokud prsty tvaru buřtů tolerujete, pak máte vyhráno. Ale pozor, ať vás neodchytí další typická těhotenská radost. Bolest a brnění rukou – utlačování karpálních nervů…

 

A to ještě netušíte, že na tyhle chvíle, kdy jste se MOHLY vyspat, budete s láskou vzpomínat.

 

Porod je záležitostí v tomhle všem možná nejlepší. Snadno se na něj zapomíná – tedy jak kdo.

Tělo si dělá, co chce, a nejlepší je, nechat tomu volný průběh. Překvapí vás nemožnost svoje tělo jakkoliv ovládat. Což po prožitých devíti měsících roztodivných akcí vašeho těla je ale jaksi samozřejmé.

Možná budete postavena před obrovské dilema, kterak udržet za chůze vložku mezi nohama, ačkoliv nemáte kalhotky.

Jako bonus poté na oddělení šestinedělí zažijete poměrně ponižující ranní vizitu typu: roztáhněte nohy, dámy, ukažte vložku… ale hlavně rychle…!


Šestinedělí je ovšem věcí naprosto úžasnou. Pokud jste dosud nezažily únavu, ve které vám splývá noc i den v jednu iluzi, pak to nejspíš zažijete.

Budete naštvaná na veškerý personál porodnice, jak je možné, že vám to ubrečené cosi dali domů. Proboha, co teď?

A vážně v nemocnici neexistuje cosi jako odkladiště novorozenců.

 

To vše může být zpestřeno obrovskou potřebou se několikrát za den osprchovat, protože takhle se člověk nepotí ani na horské túře. Kůže vás může štípat naprosto šíleně a na vině jsou opět hormony.

Čeká vás dost velká spotřeba vložek, ale v tomhle jediném bych řekla, že se mýty a pověry mýlí. Tak strašný to zas není… a trvá to obvykle jen pár dnů, a ne šest neděl.

 

A že jste chtěla vypadat jak předtím?

Hm, moc to nevypadá, opět mastný vlasy, mastná pleť, navíc příšerně zvětšená bolavá prsa.

Vytahaná kůže na břiše taky moc sexy nevypadá. Každopádně už tam není břicho, a tak si možná můžete připadat šíleně štíhlá… No, zkuste se vyfotit, tak horké to s tou štíhlostí však nebude.

Uvedu vás do obrazu – je to lepší než před pár týdny – to jo.

Ale k dokonalosti to má daleko.

 

Napudrované maminky z časopisů jsou jistě jen modelky, kterým bylo smějící se dítě vloženo do rukou.

 

P.S: Neberte to zas tak vážně, ve skutečnosti mi dalo dost práce vydolovat tahle negativa. Ono se totiž brzy zapomíná a zbývají jen ty krásné vzpomínky a pocity.

A i přesto všechno špatné to stojí za to.

 

Tak! A teď vznikne debata, kde jedna část čtenářek bude psát o tom, jak měla těžké šestinedělí, a druhá část zas bude triumfovat tím, co všechno ve vší dokonalosti po porodu zvládly.

A předpokládám, že bude i třetí část, která řekne: "No ano, však já vím, proč děti nikdy nechci!"

 

Berte to, prosím, jako střípek z té obrácené strany mince, ono se totiž většinou prezentuje jen ta první strana – naleštěná a zářící štěstím.

Reklama