Blíží se doba jarního úklidu, a s tím je spojené i mytí oken. I když okna během roku nemyjeme příliš často, na jaře je ta pravá doba se do této namáhavé, ovšem nezbytné práce pustit, aby nám sluníčko svítilo do pokoje od jara až do podzimu. 

 

Naštěstí jsou pryč doby, kdy jsme se potýkali s takzvanými univerzálními přípravky (pro někoho obyčejný saponát, pro jiného třeba ocet), kterými jsme umyli nejprve nečistotu, a pak se pustili do namáhavého leštění vzniklých šmouh, které ne a ne zmizet. Mytí oken byla úmorná práce, po níž byla každá hospodyňka doslova zničená. A jakmile přišel první déšť, mohlo se s mytím začít nanovo. Proto je dobré již při nákupu myslet na kvalitní přípravek, který je vhodný pro mytí oken. Naším tipem jsou vyzkoušené přípravky Clin.

 

Na okenních tabulích se totiž postupně usazuje prach z ulice, déšť na skla nanese i ta nejjemnější zrníčka prachu z ovzduší, a vše skončí jako špinavá voda na skle. Každá kapka deště se pomalu vypařuje a zanechává za sebou pořádnou skvrnu. Proč je dobrou volbou pro čistění oken přípravek Clin?  

 

Čím rychleji a rovnoměrněji voda stéká, tím méně nečistot zůstává na okenní tabuli, protože je voda snadněji odnese. Proto je dobré vybrat si takové přípravky na okna, které zajistí dlouhotrvající čistotu. Například tajemstvím receptury přípravku Clin s technologií NanoProtect® od společnosti Henkel jsou Nano-částice, které se na skle jemně roztáhnou a uspořádají se samy do rovnoměrné vrstvy. Díky tomu se i drobné kapičky deště na okně ošetřeném novým čisticím přípravkem okamžitě spojí, tím stékají ještě rychleji a na povrchu skla zanechávají podstatně méně stop.

 

Při mytí oken ale také nezapomínejte na rámy, parapety a záclony.

Při praní záclon nezapomínejte, že některé textilie se nesmí odstřeďovat, byly by pak pomačkané a ani po vyvěšení by nezměnily tvar. Pro praní záclon je také dobré použít speciální přípravek pro praní záclon - Dato s bělicím efektem, aby se záclona vyjasnila.

 

Náš redakční tip:

Blýskavá okna pomocí Clinu na okna a rámy

Nablýskaná okna, vyleštěné parapety a rámy jsou snem snad každé hospodyňky. Clin na okna a rámy je právě na tohle specialistou. Jednoduše se naředí s vodou a připraveným roztokem hravě umyjete a zároveň vyleštíte okna, rámy, a dokonce i parapet. Obsahuje speciální složky, díky kterým okna perfektně vyčistí a nablýská hned napoprvé a zaručeně beze šmouh. Následné leštění již není potřeba.

 

Více o Clinu, specialistovi na mytí oken, si přečtete ZDE:

Reklama