Technologie NanoProtect® umožňuje déle trvající čistotu a lesk skla.

 

Na okenních tabulích už nemusí být stopy dešťových kapek – pokud byl pro umývání oken použit nový čisticí prostředek Clin s technologií NanoProtect®. Při umývání oken zůstanou na povrchu skla drobné Nano-částice, které působí jako ochrana proti nečistotě. Voda stéká rychle, a především rovnoměrně, odnáší prach a nečistoty, a tím zůstává povrch skla dvakrát déle čistý.

Kdo by to neznal: sotva jsou okna čerstvě umytá, přijde déšť a doslova zakalí radost z nového lesku. Na okenních tabulích se totiž postupně usazuje prach z ulice, déšť na skla nanese i ta nejjemnější zrníčka prachu z ovzduší – vše skončí jako špinavá voda na skle. Každá kapka deště se pomalu vypařuje a zanechává za sebou pořádnou skvrnu. 

Čím rychleji a rovnoměrněji voda stéká, tím méně nečistot zůstává na okenní tabuli, protože je voda snadněji odnese. Proto moderní čisticí přípravky na okna obsahují speciální látky -  tensidy, které hrají roli při čištění - snižují povrchové pnutí vody. Tensidy jsou využity při dalším dešti – díky nim místo jednotlivých kapek stéká po okenní tabuli tenká vrstva vody. Tyto tensidové vrstvy však nikdy nevydržely zvláště dlouho – dvě, tři další přeháňky, pak byl lesk pryč a nečistoty zpátky.

Výzkumní pracovníci společnosti Henkel vytvořili jedinečnou novou recepturu, díky které voda stéká ještě rychleji a zanechává méně stop. Tím zůstávají okna dvakrát déle čistá. Tajemstvím nové receptury společnosti Henkel jsou Nano-částice, které se na skle jemně roztáhnou a uspořádají se samy do rovnoměrné vrstvy. Díky tomu se i drobné kapičky deště na okně ošetřeném novým čisticím přípravkem okamžitě spojí, tím stékají ještě rychleji a na povrchu skla zanechávají podstatně méně stop.

Na rozdíl od dosud známých složek čisticích přípravků vydrží Nano-částice na skle několik týdnů až měsíců.
Neviditelná ochranná vrstva proti nečistotám – receptura Clin NanoProtect® – je integrována ve variantách  Clin Citrus s vůní citrusů, Clin Floral  s květinovou vůní a Clin Universal je již v prodeji.

Maloobchodní cena prostředku Clin NanoProtect v lahvi s rozprašovačem 750 ml je 45 Kč.

 

Klikněte ZDE a vrhněte se do soutěže o 5 balíčků s úklidovými přípravky od firmy Henkel!