Pravidelný úklid domácnosti je ve většině rodin samozřejmostí. Nejde jen o to dát věci na správné místo, utřít prach, vytřít podlahy a zalít květiny. Kromě viditelné špíny a nečistot je zapotřebí zaměřit se především na dezinfekci všech míst, kde se vyskytují zdraví nebezpečné bakterie. Zároveň je nutné dodržovat správné hygienické návyky. Které to jsou? A jak postupovat, abychom při úklidu na nic nezapomněli a zbavili se bakterií opravdu dokonale?

MaxSan

Výběr čisticích prostředků

Na důkladný úklid celé domácnosti byste si měli vyšetřit čas alespoň jednou týdně. Pozor na extrémy. Najdou se domácnosti, kde se uklízí pouze o Vánocích, výjimkou ale nejsou ani ty, kde se chlorem „cídí“ každý kout doslova denně. Podstatný je také výběr čisticích a dezinfekčních prostředků. Voda a saponát vám na odstranění bakterií stačit nebudou. Účinným bojovníkem proti mikroorganizmům je revoluční víceúčelová čisticí řada prostředků značky MaxSan. Ta má hned několik výhod. Jednak neobsahuje chlor, takže nehrozí nepříjemný zápach, který je většině z nás nepříjmený, navíc je MaxSan natolik účinný, že působí až na 48 hodin.

Chce to systém

Mnoho lidí se domnívá, že nejvíce bakterií číhá na toaletě. Není to tak docela pravda. Mnohem více jich najdeme v kuchyni a v koupelně. Pak existují další „nebezpečná“ místa, jako je například klávesnice počítače, kliky u dveří, telefon nebo ovladač na televizi. Abyste při úklidu opravdu na nic nezapomněli, chce to postupovat systematicky. Začněte kuchyní - tedy místností, kde je bakterií nejvíce. Pak pokračujte přes koupelnu až na záchod. Úklid zakončete tím, že vyluxujete a vytřete podlahy v celém bytě.

Kuchyně

Je to místo, kde je třeba dodržovat hygienu obzvlášť pečlivě. A přitom právě tady se nachází doslova ráj bakterií a nečistot, o kterých možná nemáte ani tušení. Nejvíce je jich v obyčejné houbičce na nádobí. Vlhko, teplo a zbytky jídel jsou totiž ideálním prostředím pro množení bakterií. Zhruba po týdnu používání je jich na houbičce asi 1000 000 bakt/cm2. To je mnohem víc než třeba na záchodovém prkénku nebo v odpadkovém koši, Jaká jsou další riziková místa v kuchyni?

  • Prkénka na krájení - je třeba vyčlenit zvlášť prkénko na maso a zvlášť na zeleninu a ostatní potraviny.
  • Lednice - alespoň jednou měsíčně ji vymyjte. Nezapomeňte na vnitřní stěny, a zásuvky.
  • Sporák - je nutný vyčistit po každém vaření. Na sklokeramické a nerezové varné desky je třeba použít speciální čisticí přípravky ve spreji, na závěr přeleštěte povrch lešticím prostředkem na sklo.
  • Odpadkový koš - jednou za týden koš vydezinfikujte zevnitř i zvenku. Nezapomeňte ani na jeho okolí.
  • Utěrky - utírá se do nich často doslova „kde co“. Od mokrých rukou přes rozlité pití na stole. Měnit by se měly alespoň jedenkrát za týden a průběžně sušit.

Dokonalým řešením pro boj s bakteriemi ve vaší kuchyni je Kuchyňský čistič MaxSan. Poradí si s mastnými skvrnami a zaručí až 48 hodinovou antibakteriální ochranu a perfektní čistotu všech povrchů ve vaší kuchyni.

Koupelna

I tady je prakticky neustále teplo a vlhko - takže bakteriím se tady daří přímo báječně. Proto je třeba dbát na pravidelný úklid. Vanu, umyvadlo, bidet či sprchový kout je zapotřebí dezinfikovat zhruba jednou týdně, obklady přibližně jednou za měsíc. Zaměřte se zejména na kouty a spáry mezi dlaždicemi, kde se kromě bakterií množí i plísně. A jaká jsou další riziková místa v koupelně?

  • Ručníky - je třeba je po použití rozložit a nechat proschnout. Vyměnit byste je měli asi jednou týdně.
  • Pračka - mimo provoz ji nechávejte otevřenou a po každém použití vytřete gumové těsnění do sucha. Pravidelně byste měli čistit násypky na prášek a aviváž.
  • Kartáčky na zuby - platí pravidlo, že by se po použití měl kartáček umístit do svislé polohy, buď do držáčku nebo do kelímku. Je také známo, že se kartáčky nepůjčují a mění se jednou za tři měsíce. Minimálně jednou za 14 dnů důkladně umyjte i kelímek na kartáčky.

Ideálním pomocníkem do koupelny je Koupelnový čistič MaxSan, který spolehlivě odstraňuje vodní kámen a zbytky mýdla a dlouhodobě hubí plísně a bakterie na všech omyvatelných plochách v koupelně.

MaxSan

Toaleta

Paradoxně právě v této místnosti se nachází méně bakterií než byste možná předpokládali. Možná je to také tím, že jí při úklidu věnujeme větší pozornost. Občas se však zapomíná na WC kartáč. Ten by se měl po celou dobu nechat namočený v rozředěném čisticím prostředku například v Univerzálním čističi MaxSan. Je dobré ho čas od času vyměňovat.

Podlahy

Udržování podlah bytu patří mezi časté a pravidelné činnosti. Na podlahách se špína a bakterie totiž šíří velmi rychle. Vyčištěním podlahy byste měli celý úklid zakončit. Nejprve je zapotřebí podlahu vysát nebo zamést a poté ji důkladně vytřít. Ideálním prostředkem, který můžete použít, je Univerzální čistič MaxSan. Kromě až 48 hodinové antibakteriální ochrany zaručí dokonalou čistotu a lesk. Celý váš dům bude příjemně vonět a po zápachu chloru nebude nikde ani stopa.

Ostatní povrchy

Jestliže se chcete zbavit doma bakterií, nestačí uklidit „jen“ kuchyň, toaletu, koupelnu nebo vytřít podlahy. Doma existuje ještě řada míst, kde se bakteriím daří doslova jako v ráji. Dezinfikovat bychom měli například kliky od dveří, ovladače, dětské židličky, hračky, nočníky, zvířecí klece a pelíšky a další omyvatelné povrchy.
V takových případech sáhněte opět po spolehlivém a účinném prostředku bez chloru, kterým je Univerzální čistič MaxSan. Jeho výhodou je, že nezanechává skvrny a příjemně voní.
Přípravek stačí použít ve zředěné formě a materiály, které jím ošetříte, a přijdou do kontaktu s potravinami, dětmi nebo domácími mazlíčky, je nutné opláchnout čistou vodou.

Chcete mít jistotu, že vaši domácnost zbavíte bakterií?

Pak si pro úklid rizikových povrchů pořiďte některý z řady prostředků MaxSan. Tyto přípravky zabraňují množení bakterií a zanechávají ošetřené povrchy domácnosti zářivě čisté a hygienicky ošetřené, a to až na 48 hodin. Jelikož přípravky MaxSan neobsahují chlor, nehrozí ani nepříjemný chlorový zápach, který většině lidí není příjemný. Vše stačí jen jednou otřít a celá vaše domácnost bude hygienicky čistá až na 48 hodin. Zahubíte tak 99,9 % bakterií!

Z jakých přípravků MaxSan si můžete vybrat ten, který vám vyhovuje a který potřebujete?

Víceúčelový čistič MaxSan Universal (1 l) se svěží vůní citrónu je určen pro pravidelné čištění a dlouhodobou dezinfekci všech typů omyvatelných ploch, jako jsou např. podlahy (dlažby, PVC, laminát), dětské hračky, židličky, svačinové boxy, lahvičky, nočníky apod. Kromě antibakteriální ochrany až na 48 hodin zaručí dokonalou čistotu a lesk. Přípravek nezanechává skvrny a po jeho použití bude celá vaše domácnost příjemně vonět. Přípravek se používá ve zředěné formě a materiály, které přijdou do kontaktu s potravinami, je nutné po aplikaci prostředku opláchnout. Jelikož přípravek neobsahuje chlor, nemusíte se bát nepříjemného chlorového zápachu, který většina lidí nesnáší. Nabízí se ve dvou voňavých variantách s vůní citrónu (Lemon) a borovice (Pine). Doporučená maloobchodní cena MaxSan Univerzálního čističe je 59,90 Kč.

MaxSan Koupelnový čistič (500 ml) - Účinný prostředek pro odstranění vodního kamene a dezinfekci. Hubí plísně a bakterie na všech omyvatelných plochách v koupelně, jako jsou např. vodovodní baterie, vany, vnější plochy WC mísy, sprchové kouty a závěsy, spáry ve dlažbě a obkladech, kelímky na kartáčky a zubní pasty apod. Přípravek lze aplikovat také do odpadů umyvadel a van, kde odstraní nežádoucí zápach. Díky praktické pistoli s funkcí pěny nestéká z povrchů a vyčistí i špatně dostupná místa. Zanechává po sobě příjemnou vůni bez chloru. Doporučená maloobchodní cena MaxSan Koupelnového čističe je 69,90 Kč.

MaxSan Kuchyňský čistič (500 ml) - Spolehlivě odstraňuje mastnotu, připálené zbytky jídla a dlouhodobě dezinfikuje omyvatelné plochy v kuchyních, jako jsou například varné a pracovní desky, trouby, digestoře, kuchyňské skříňky, ledničky nebo myčky. Přípravek lze aplikovat také do odpadů dřezů, kde odstraní nežádoucí zápach. Účinně, a přitom bez chlóru dezinfikuje houbičky na mytí nádobí a kuchyňská prkénka. Zanechává po sobě příjemnou vůni bez chloru. Doporučená maloobchodní cena MaxSan Kuchyňského čističe je 69,90 Kč.

Více informací hledejte na www.henkel.cz.

Reklama