I když dodržujeme osobní hygienu a často si myjeme ruce, nevyhneme se nebezpečí v podobě nejrůznějších virů, bakterií a mikroorganismů, které nás obklopují. V domácnosti, kde trávíme mnoho času a relaxujeme, je dobré se při úklidu zaměřit zejména na kuchyň, koupelnu a toaletu, kde je výskyt nechtěných mikroorganismů největší.1 Nepříjemné překvapení nás může čekat ale také v ložnici či na pohovce!
ly3.jpg
Nejvíce mikroorganismů se skrývá v kuchyni
I když to na první pohled může být překvapivé, nejvíce patogenů se může skrývat v kuchyni, konkrétně v houbičce na nádobí a dřezu. Naopak toaleta, kterou většina z nás vnímá jako zdroj bakterií a dezinfikuje ji pravidelně, není největším zdrojem choroboplodných zárodků – v koupelně jich nejvíce najdeme ve vaně.

Dezinfikovat pouze tvrdé povrchy nestačí
Umýt koupelnu, povrchy v kuchyni i podlahy. To vše většinou patří ke standardnímu úklidu domácnosti. Nejvíce mikroorganismů ale často sídlí v měkkých materiálech, jako jsou koberce, závěsy nebo deky. Polštář může ukrývat více mikroorganismů než třeba toaleta. Mnoho nezvaných návštěvníků s sebou přinesete přímo na oblečení. Kdo z nás si někdy nesedl po příchodu z práce s úlevou na gauč? Už si ale neuvědomíme, že ve stejném oblečení jsme seděli po cestě v MHD a na gauč s případnými patogeny z autobusu se poté uvelebíme v pyžamu.

Proto je velmi důležité věnovat stejnou pozornost i účinné dezinfekci prádla. Bohužel běžné postupy, jako je praní v horké vodě, používání bělidla nebo sušičky, neodstraní všechny choroboplodné zárodky. Extra péči věnujme prádlu našich nejmenších. Dětské dupačky mohou „nasbírat“ až dva miliony bakterií za den, navíc jedna choroboplodná část oděvu může kontaminovat až 90 % prádla. Ale i obyčejné ponožky mohou přenášet až osm milionů bakterií.
ly2.jpg
Viry a bakterie doma nechcete
Viry a bakterie ulpívají na nejrůznějších místech – klice od dveří, rohožce, botách, kabelce, deštníku i našem oblečení. Pokud tyto povrchy nevyčistíme a dále je v domácnosti používáme, roznášíme mikroorganismy stále dál.

Hledáme 15 testerek, které s námi otestují přípravky Lysol.

Myslíte, že máte doma čisto, ale chcete mít raději jistotu? Pak se s námi pusťte do testování.

Vybrané skupině čtenářek zašleme balíček, ve kterém najdou pro testování jak dezinfekci na prádlo, tak dezinfekční spreje od značky Lysol.

Budeme se těšit na to, jaké nám napíší recenze, které následně zpracujeme do článků pro ostatní čtenářky.

Do testování se zapojí i naše redakce a dvě spřátelené bloggerky.

Jaké přípravky budeme testovat?
60a4df4ab9781blobid0.jpg

Lysol dezinfekce na prádlo
Lysol dezinfekce na prádlo likviduje 99,9 % bakterií již při praní na 15°C, takže si můžete být jisti, že vaše prádlo bude pokaždé hygienicky čisté, ať už perete při jakékoliv teplotě. Složení bez chloru zajišťuje svěžest bez zápachu díky tomu, že nepříjemné pachy nejen překrývá, ale také bakterie způsobující zápach přímo u zdroje.
Složení s 0 % chloru je bezpečné i pro barevné oděvy, navíc eliminuje zápachy a prádlo tak bude opravdu svěží.

  • Likviduje 99,9 % bakterií při 15°C a virů* již při 20°C
  • Likviduje bakterie způsobující zápach
  • Dermatologicky testováno

Lysol dezinfekční sprej – 3 varianty
Univerzální sprej – je možné jej použít na zpevněných neporézních površích, jako jsou toalety, kuchyňské pulty, odpadkové koše, dveřní kliky a dřezy, a též na měkkých površích jako pohovky, matrace, boty nebo vložky do bot. Vybrat si můžete ze tří variant, a to Svěží vůně, Vůně květů nebo Svěžest vodopádu. Je skutečně univerzální a není potřeba ho stírat. Stačí pouze nastříkat na daný povrch a 99,9 % virů* a bakterií je zničeno, a to včetně viru chřipky a SARS-CoV-2 způsobující onemocnění covid-19. Je možné ho použít na více než 100 povrchů v domácnosti, od kuchyňských ploch, toalet, dětského kočárku, mobilního telefonu až po polštáře nebo čalounění.

  • Zabíjí 99,9 % bakterií, virů* a plísní
  • Ničí viry způsobující chřipku, nachlazení a covid-19!
  • Bojuje se zápachy a osvěžuje vzduch

Čtěte pozorně návod k použití pro více informací o doporučeních k použití. Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.

Více informací o všech testovaných produktech najdete na www.lysol.cz

Pokud se chcete zapojit do testování a stát se jednou z patnácti testerek produktů Lysol, zapojte se do naší aktuální soutěže. Výherkyním, tedy testerkám, zašleme balíčky, kde najdou jak dezinfekci na prádlo, tak všechny tři druhy dezinfekčních sprejů.

Soutěž najdete na této stránce

* Lysol dezinfekční sprej: viry na tvrdých neporézních površích. Lysol dezinfekce na prádlo: specifické viry - RSV virus, koronavirus způsobující přenosné onemocnění zažívacího traktu (TGE) a SARS-CoV-2 virus způsobující onemocnění covid-19, herpes simplex virus typ 1 a virus chřipky H1N1.
1 Josephson, Rubino, and Pepper called “Characterization and quantification of bacterial pathogens and indicator organisms in household kitchens with and without the use of a disinfectant cleaner.”  Journal of Applied Microbiology 1997, 83, 737-750

Reklama