Milujete se raději v autě, v kanceláři, v bazénu nebo třeba v letadle? Kolik jste měli v životě sexuálních partnerů? V kolika letech jste se milovali poprvé? Tak a podobně zněly otázky, na které v rámci celosvětového výzkumu odpovídalo více než 128 tisíc lidí od 16 do 55 let v 28 zemích světa. Ohromnou studii zaměřenou na sexuální chování a postoje veřejnosti inicioval výrobce kondomů Durex.
Když už tu skoro máme toho Valentýna, který se sexem přece jen taky tak nějak souvisí, vybrali jsme pro vás pár zajímavých údajů. Kdy jste se například poprvé milovali? Pokud vám bylo právě osmnáct, tak zapadáte do šablony průměrného obyvatele planety Země. Když se ale zaměříme na jednotlivé národy, pak zjistíme, že nejvíce do postele spěchají Američané (16), Němci (16,6) a Francouzi (16,7), zatímco nejvíc na čas si dávají v Číně (22), Tajwanu (20,6) a Indii (20,3). Česká republika si drží pěknou šestou pozici s průměrným věkem prvního milování kolem hranice 17 let. Zajímavé také je, že mladší dotázaní na celém světě vykazovali nižší věk při prvním pohlavním styku než řekněme generace jejich rodičů.
Pokud se týká počtu pohlavních partnerů během života, pak celosvětový průměr je 7,7. 28% lidí z celého vzorku uvedlo jen jednoho partnera, zatímco 16% více než deset. Muži přitom vykazují poměrně širší sexuální záběr, když jen 18% z nich uvedlo pouze jednu partnerku, ve srovnání s 39% žen, které přiznaly jen jednoho chlapa. Nejvíc se v tomto ohledu činí opět Američané (14,3) a Francouzi (13,2), oproti tomu v Číně mají lidé průměrně 2 sexuální partnery za život, v Indii tři a překvapivý je také údaj z Polska, kde je to pouze 3,6 partnera.
Kolikrát za rok se milujete? Jestli je to 89 x, pak jste Čech jak vyšitý, protože právě s tímhle číslem jsme si vysloužili 8. místo od konce tabulky. Nejvíce si užívají opět Američané, kteří (pokud se tedy jen nechvástají) se milují v průměru 124 x do roka. Hned za nimi se drží horkokrevní Řekové se 117 „čísly“ za rok a Jihoafričané spolu s Chorvaty se 116. Celosvětově průměrný počet pohlavních styků na hlavu - nebo na pohlaví?:-) – za rok vychází na 97 aktů za rok. 59% dotázaných přitom říká, že se miluje nejméně jednou za týden, 4% dokonce denně. Nejvíc to však flinkají Japonci, kteří se svými 36 pohlavními styky do roka, smutně uzavírají tabulku.
Pokud se týká místa, kde by se milostné hrátky měly odehrávat, preferuje 27% dotázaných pláž, 24% koupelnu, 11% les, 8% auto a 7% bazén
Zajímavá také byla otázka „Které město se vám zdá nejvíce sexy?“ Asi se nebudete moc divit, že na celé čáře to vyhrála Paříž (33%), za kterou se drží v závěsu romantické Benátky (15%), New York (11%), Amsterdam (9%) a Bangkok (6%).