Poberounský muzikál noc na Karlštejně úspěšně vstoupil do osmé sezony. Letošní premiéru si muzikál odbyl poslední květnový den na zaplněném nádvoří zámku v Dobřichovicích. Několik stovek diváků bylo navzdory mizernému počasí svědky skvělého výkonu Václava Vydry, který se v titulní roli Karla IV. představil vůbec poprvé. Charizmatický herec, jenž v muzikálu zastoupil předčasně zesnulého Vladimíra Čecha, bude diváky bavit také na náměstí J. Barranda v Berouně, kde bude Noc na Karlštejně k vidění v sobotu 22. června od 20.30 hodin.

V roce 2006 se na nádvoří dobřichovického zámku poprvé hrál původní muzikál Noc na Karlštejně. Od té doby jej po celé republice vidělo na třicet tisíc diváků. Sedm let po sobě exceloval v roli Otce Vlasti skvělý Vladimír Čech. Původně měl hrát i letos, jenomže jeho vážná nemoc byla proti. Zastupuje jej tedy další skvělý herec – Václav Vydra. Diváci po celé republice se ale i letos samozřejmě mohou těšit také na ostatní populární tváře, které k poberounské Noci na Karlštejně už neodmyslitelně patří – Pavla Vítka, Jana Rosáka, Lumíra Olšovského, Petra Jančaříka či Jana Matěje Raka.

Výše zmíněné profesionály jako každý rok doplňují ostřílení a mnoha rolemi prověření ochotníci – Monika Vaňková v roli císařovny Alžběty, Pavla Švédová v roli Aleny, Karel Král v roli purkrabího, Petr Říha v roli arcibiskupa Arnošta z Pardubic, jeho žena Alena v roli hofmistryně Ofky. Kostým zbrojnoše obleče ministr Petr Bendl, sbor manů bude sestaven z několika starostů poberounských obcí, respektive měst. Spolu s herci a zpěváky vystoupí šermíři a metači ohně, chybět nebude ani koza či kůň.

Původní verze muzikálu, v němž znějí všechny skladby známé ze stejnojmenného filmu, se v areálu romantického zámečku v Dobřichovicích premiérově hrála v létě 2006. Zaznamenala obrovský úspěch – všechny reprízy byly dopředu vyprodané, takže se muselo několik představení přidávat. V roce 2007 soubor Noc na Karlštejně uvedl znovu, tentokrát v rámci dvoudenního Královského průvodu z Prahy na Karlštejn – hrálo se první den v Dobřichovicích, druhý den na louce u mostu v Karlštejně. Toto představení vidělo rekordních bezmála 1400 diváků. Návštěvnický rekord byl o další stovku pokořen loni na hradě Střekově.

Poberounští ochotníci i profesionálové Noc na Karlštejně uvádějí už osmé léto, dávno nejen u Berounky. Zájem o ni mají diváci po celé republice – letos se kromě Dobřichovic a Berouna bude hrát na zámku v Děčíně, na hradě Křivoklát či na Střeleckém ostrově v Praze.

NOC NA KARLŠTEJNĚ

(www.noc.nasenoviny.net)

Beroun pod hradbami (náměstí J. Barranda)

  • sobota 22. 6. 2013, 20.30 hodin

(Předprodej vstupenek: Městské inforamční centrum Beroun 311 654 321, 311 654 202, E-mail: mic@muberoun.cz – počet míst omezen!)

noc

Reklama