HONGKONG - Opravdu kuriózní nápad se zrodil v hlavách vědců v jižní části Číny. Chtějí totiž rozluštit DNA krásných žen.
Odborníci by tak možná přišli na to, které geny a sekvence DNA způsobují, že někteří jedinci jsou krásnější než jiní.

Na Univerzitě Hunan se biologové snaží nalézt dvacet nejkrásnějších žen provincie v okolí Hongkongu. Jejich DNA by pak sloužila jako základní vědecký materiál, jehož rozborem a porovnáním mezi sebou se snad podaří objevit specifické části deoxyribonukleové kyseliny, které vlastní krásní lidé.

Vědecký tým již kontaktoval místní televizní společnost, aby jim při výběru nejkrásnější dvacítky žen pomohla. Vedoucí představitelé televize svou mediální spoluúčast už přislíbili. Odborníci zapůsobili na média i úřady svým seriózním přístupem k problematice, z níž nehodlají dělat senzaci. Všechna získaná data budou pečlivě střežena a žádná z adeptek se prý nemusí obávat jejich zneužití.

Molekulární biologové a genetici si ale nejsou vůbec jisti tím, že se část genetické informace, kterou by vlastnili krásní lidé a odlišovala by je tedy od ostatních, podaří určit.
"Odborná veřejnost i další lidé si myslí, že naším nesmyslným a spíše mediálně zveličovaným projektem chceme získat popularitu či peníze na jiné projekty. My to ale myslíme opravdu vážně. Pokud se vše povede, podaří se nám prokázat, že u lidí prostě existuje gen krásy, což je fascinující," vysvětlili univerzitní pracovníci.   

      
Reklama