Milé ženy-in,

ráda bych se s Vámi podělila o neuvěřitelný zážitek.

V úterý přijela kolegyně Judy z Ruska (rozuměj ze Slovenska, děláme si z ní takhle srandu). Vždy, když je jednou za čas tady v ČR, jdeme na večeři a na pivo. Tentokrát jsme vylosovaly čínskou restauraci.

V sedm večer mě Judy vyzvedla na Lhotě, byla jsem se svým koníkem Kašpárkem na jízdárně. Kolem čtvrt na osm po zaparkování a ujištění se o zamčení auta už jsme seděly v restauraci a objednávaly si. Za chvíli nám přinesli jídlo, s chutí jsme se do něj pustily. Chvíli nato začala servírka obcházet stoly, a že: „Vy měla modrý auto? Špatně parkovala, ty přeparkovat!“

Nemáme modré auto.

A pak vidím, zpoza rohu vyjde člověk, muž, v modré košili... A míří si to ven.

„Judy, vždyť to je Pepa, koukni!“

Byl to Pepa, kolega z práce. Beru mobil, vytáčím jeho číslo... A říkám: „Jo tak to jsi ty, kdo špatně zaparkoval. Chi chi.“ A on, jak že to vím. Tak říkám: „Pojď dovnitř, pokecáme si o tom.“ Jó srandičky, na to nás užije.

Vrátil se dovnitř. A že má rozbité zadní okno u auta, že ho vykradli. Takže žádné špatné parkování. Judy se hned začala strachovat, že co když vykradli i její auto. Těžko, jak by to asi udělali? Že je auto zamčené, jsme kontrolovaly, alarm byl též zapnutý. Není přece možné se tam dostat. A alarm by řval, ne? Ale stejně jí to nedalo, vyběhla ven, vzala za kliku – a – zamčeno, alarm si v klidu bliká – ano ano, jsem spuštěný!

Odemkla, koukla se do kufru, a notebook fuč. Další taška taky fuč. Nikdy si nenechává v autě nic cenného, už vůbec ne počítač. Tohle byla výjimka, auto stálo pět metrů od „Číny“ na osvětleném parkovišti, hodlaly jsme se zde zdržet maximálně hodinu.

Doteď nechápu, jak se někdo mohl dostat do zamčeného a zalarmovaného auta, vykrást ho a zase ho zamknout a zapnout alarm. Hlava mi to nebere. Pořád jsem Judy říkala, že to není možné, jestli se neplete, že si ho třeba vyndala v penzionu a dala do pokoje. Jenže do penzionu volala a paní majitelka se v jejím pokoji byla podívat a hlásila, které tašky v pokoji jsou. Notebook mezi nimi nebyl.

Takže ho vážně ukradli. Dost kuriózním způsobem.

Vy jste o něčem podobném už slyšeli???

K policii mám jen jednu poznámečku. S tím musíte za kolegyní. Nahlaste jí to. Já kreslím, ona píše. :))))


benynka


Někteří zloději jsou viditelně šikovní. U nás se většinou zmohli jen na vylomení zámku, propíchutí nádrže a jiné vylomeniny, které kromě odcizení benzínu a voňavky z auta způsobilo i škodu. Tihle byli v tomto ohledu aspoň ohleduplní. Jen by mě zajímalo jak to bude policie řešit. :)

 

Moc děkuji za příspěvěk s překvapením.

Reklama