Naše dovolená se totiž ani při té největší snaze a benevolenci zaměstnavatele nemůže rovnat dvěma měsícům dětského volna, a tak přicházejí na řadu babičky, tetičky, ale hlavně.. tábory. Tam totiž děti získají ty nejlepší prázdninové zážitky, prožijí ty nejkrásnější lásky a naučí se všemu možnému od vázání dračí smyčky přes jízdu na koni až ke hraní na trubku. Psychologové se jako jeden muž shodují na tom, že dětské tábory jsou pro děti pravým požehnáním, protože právě tam si mohou vyzkoušet nejrůznější vzorce chování (které v dospělosti jako když najdou), pořádně se vyřádí a získají zkušenosti na celý život. Jestli jste tedy ještě svoje dítko na tábor nepřihlásili, zkuste to letos poprvé. Možná bude nejdřív trochu brblat, ale pokud dobře vyberete, vrátí se vám za pár týdnů úplně jiná, šťastná a o něco „dospělejší“ ratolest. O příležitost strávit část léta mezi kamarády by neměly být připraveny ani děti stydlivé, s poruchami soustředění a s menšími či většími zdravotními problémy. Existují dnes i tábory, které integrují postižené děti mezi děti zdravé a věřte, že oběma skupinám to něco přinese.
Chcete své dítě poslat na tábor, ale ještě pořád váháte, protože máte strach z toho, že vedoucí bude úchylák, děti budou spát ve stanu plném breberek, mýt se budou jednou týdně v potoce a jíst budou celou dobu jen okoralý chleba s paštikou? Nabízíme vám několik tipů, jak vybírat tábor:

1. Zeptejte se známých – možná vám doporučí tábor, se kterým mají dobré zkušenosti.
2. Seznamte se dopředu s vedoucími a organizátory tábora – osobní setkání mnohé napoví.
3. Zajímejte se o náplň tábora – pokud je naplánována celotáborová hra, výuka jazyků nebo některého sportu, je jasné, že organizátoři nenechávají nic náhodě.
4. Při výběru dejte poradní hlas svému dítěti – bylo by smutné, aby vášnivý fotbalista strávil čtrnáct dní hrou na fujaru a milovnice koní se učila skákat s padákem.
5. Pozor na cenu – pokud bude podezřele nízká nebo podezřele vysoká, pátrejte po příčině a zvažujte dvakrát.

Nakonec několik zajímavých linků pro inspiraci. Další najdete snadno pomocí klasických vyhledávačů Seznam, Atlas, Centrum aj. v rubrice Cestování.
Tábor ve westernovém stylu www.western.cz/tabory.htm
Tábor na vodě www.volny.cz/sucha.noha/
Tábor s angličtinou www.mujweb.cz/www/detskytaborInformace o táborech a mnoha dalších užitečných věcech www.borovice.cz/default.htm