hair

Bohatá záplava vlasů je snem každé ženy. Ale ne ke každé ženě byla příroda tak štědrá. A tak se všemi možnými (někdy i nemožnými) prostředky snažíme objem alespoň vykouzlit. Husté vlasy a bohatý účes jsou zkrátka ideálem a prochází všemi historickými obdobími.

Jen si vzpomeňte na bizarní rokokové účesy, které se právem staly terčem posměchu mnoha karikaturistů. Ale to nemusíme zacházet tak hluboko do historie, i v moderním dvacátém století se najde příkladů víc než dost.

Secese

V té době byl ideálem bohatý věnec vlasů kolem hlavy. Velká hlava, která trůnila na tenkém krčku a opticky zdrobňovala postavu, byla nezbytností, pokud chtěla jít žena s dobou. Žádaného objemu se docilovalo nejen různými příčesky, ale i vlasovými vycpávkami, které se vkládaly do účesu. Tento trend se držel až do první světové války, kdy se bohatosti účesů docilovalo umělým kadeřením.

20. léta

Po válce nastal obrat a do módy přišel extrém. Ženy se začaly houfně emancipovat a zhlédly se nejen v pánském oblečení, ale i účesech. Poprvé v historii si ženy kadeře ustřihly a nosily je nakrátko po vzoru čokoládové tanečnice J. Bakerové. Ta si své pevné a nepoddajné vlasy uhlazovala vaječným bílkem, aby dosáhla lesklého a přilehlého účesu, který se stal opravdovým hitem.

30. léta

Jak víme, všechno se jednou okouká a ženy touží po změně. Chtějí zase vypadat žensky, svůdně a nechávají své vlasy opět narůst. I když jsou stále módní malé hlavy, dostávají se ke slovu vlnky, sponečky, různě splétané copánky na temeni a okolo uší a účes má mnohem objemnější a něžnější charakter.

40. léta

Toto těžké období ovlivnil film a iluze stříbrného plátna. Všechny ženy se chtěly podobat hollywoodským hvězdám s bohatě zvlněnými kadeřemi. Husté vlasy padající na ramena či výčesy s bizarními čupřinami nad čelem se staly typickými pro léta kolem druhé světové války.

50. léta

V tomto poválečném čase „budování“ se ženské účesy zase o něco zkrátily, ale stále byl kladem důraz na objem a pěstěnost. Žena se měla stát nádherným a reprezentativním doplňkem svého úspěšného muže.

60. léta

Jsou nejen obdobím velké revolty a vzdoru, ale co se účesů týká, snad nejrozmanitějším ve dvacátém století. Ideálem je žena-dívka s krátkým sestřihem po vzoru Twiggy, ale i vamp typu Brigitte Bardot se svůdným blonďatým rozcuchem. A nesmíme zapomenout na pověstné do výšky natupírované drdoly, kterým k objemu pomáhaly nejen příčesky, ale třeba i obyčejné drátěnky na nádobí. Hlava plná objemných vlasů, které dodávaly nespoutaný vzhled, to byla ikona této doby.

70. léta

Svoboda, láska a návrat k přírodě poznamenaly i módu účesů. Zavládla přirozenost a s ní návrat k dlouhým a zdravím zářícím vlasům. Ale i vzdušné kudrny, jaké měla Angela Davisová, se staly hitem, a kdo po nich zatoužil, mohl si je nechat uměle vyrobit pomocí trvalé.

80. léta

Pověstné postupně sestříhané lví hřívy „prosvětlené“ melírem byly snad nejtypičtějším účesem této opulentní, diskotékové éry. Objem a plastičnost účesu byly naprosto nezbytné, pokud jste chtěla být in. V osmdesátých létech se takto rodí rebelský punk, jehož výstřední natupírované a vytužené účesy zasáhly tehdejší náctiletou generaci.

90. léta

Toto období máme všechny ještě v živé paměti. V účesové módě sice přetrvává vliv předchozího desetiletí, ale zároveň se začíná jeho diktát uvolňovat a vlasy se vrací do přirozenější formy. Upouští se od extrémů a účesy jsou mnohem rozmanitější, než tomu bylo v minulosti. Nicméně vzdušné rozcuchy jsou in celé desetiletí.

21.století

Zdá se, že účesovým designérům došel dech. Že by tu už všechno bylo a není co nového vymyslet? Občas se sice objeví nějaká hvězdička (např. Victoria Beckham), která svým účesem ovlivní trendy, ale konečně snad zavládl zdravý rozum a střihy účesů se budou přizpůsobovat spíš tvaru obličeje, kvalitě a hustotě vlasů než módním výstřelkům. Pro dnešní ženy je objem vlasů stejně důležitý jako v minulosti. Díky kvalitním stylingovým přípravkům si mohou účes tvořit dle svých představ. Vlasy, které volně vlají, jsou symbolem svobody, přirozenosti a nespoutanosti.

hair

Na jaké současné přípravky, které vám pomohou zvětšit objem vlasů, se můžete spolehnout?
Naším tipem je péče od Schaumy a styling od značky Taft:

Již celá desetiletí se značka 3 Weather Taft od Schwarzkopf stará o vlasy, a zároveň přispívá k vytváření inovací a vlasových stylů, které určují módní trendy. Nejnovější rozšíření řady 3 Weather Taft - řada Taft Volume s dvojím push-up efektem, bude k dostání od března 2010 ve výrazných zelených obalech.

Řada 3 Weather Taft Volume s dvojím push-up efektem

  • Lak na vlasy Taft VOLUME ultra silně tužicí, 250 ml - DMOC 89,90 Kč
  • Pěnové tužidlo Taft VOLUME ultra silně tužicí, 200 ml - DMOC 89,90 Kč
  • Lak na vlasy Taft VOLUME Dry & Stressed extra silně tužicí, 250 ml - DMOC 89,90 Kč
  • Pěnové tužidlo Taft VOLUME Dry & Stressed extra silně tužicí, 200 ml - DMOC 89,90 Kč

Stejně tak jako Taft, tak i Schauma se o vaše vlasy stará již po několik desetiletí. Leto Schauma uvedla novinku Schauma Pro větší objem s Push-Up efektem - nová řada pro větší objem vlasů. Novinka s kolagenovým komplexem a Push-Up efektem dodá vlasům až o 100 % více objemu. V portfoliu této řady najdete šampon, balzám a lotion pro větší objem.

Řada Schauma Pro větší objem s Push-Up efektem

  • Schauma šampon Pro větší objem, 250 ml - DMOC 59,90 Kč
  • Schauma šampon Pro větší objem, 400 ml - DMOC 79,90 Kč
  • Schauma balzám Pro větší objem, 250 ml - DMOC 59,90 Kč
  • Schauma Push-Up lotion Pro větší objem, 150 ml - DMOC 79,90 Kč
Reklama