Máte někdy pocit, že návrháři mluví jinou řečí? Jste rozčarované nebo rozhořčené nenositelnými šílenostmi, které nám občas předvádějí?
Tak nebuďte. A nebo buďte, třeba právě to od vás očekávají. Rozbouřit byť i negativní emoce, vyprovokovat, vzbudit pozornost, všechno... jen ne lhostejnost a nudu.

Ale když se podíváte pozorněji, zjistíte, že šaty samy o sobě jsou celkem „obyčejné" a to, co vás šokuje, je balábile okolo. Způsob prezentace: líčení, účesy, doplňky a hlavně náhlavce". Záměrně jsem nepoužila slovo klobouk, protože to" se kloboukem prostě nazvat nedá. Jsou to náhlavce a basta.

Někdy jsou to bizarní monstra, někdy stylizované makety účesů, jindy prostě jen koláž zdánlivě nesourodých prvků.
Návrháři využívají skutečnosti, že divák nejvíce vnímá bustu, a potom se teprve zaměří na celek. Nebo zaregistruje celek, ale jeho pohled stejně nejdéle ulpí na horní polovině těla. Prostě nás tak trochu klamou hlavou. Pár těch nejbizarnějších hlav jsem vám dnes vybrala.
Jejich autory jsou nejen osvědčená návrhářská esa jako John Galliano, Alexander McQueen, Jean Paul Gaultier, ale i u nás méně známý Gareth Pugh a Lanvin.Dokážete je správně zařadit?
Kdo myslíte, že je tvůrcem madon, a kdo se inspiroval Asií nebo středověkem?

Reklama