Studené ruce – upřímné srdce, říká se. No nevím, co je na tom pravdy a který blázen tohle pořekadlo vymyslel. I když na každém šprochu pravdy trochu. Když vám zalézá za nehty, servítky si zrovna neberete.

Venku zima jako v ruském filmu a já jsem jako na potvoru ztratila své poslední kožené prsťáky  a smutně se dívám na jediný exemplář, který mi zbyl z páru beránčích palčáků. Je mi k ničemu, ale nechci ji vyhodit. Co kdyby se přece jenom někdy našla ta druhá. Znáte to.

teplo

Vždyť jsem vám říkala, že jsem notorický ztráceč. Jenomže to bylo v době předvánočních nákupů a zima nezima, takže mě to nijak nenutilo pořídit si nové. Nosila jsem tedy jediné, co mám ještě v páru. Tenoučké – jezdecké. Spíš než pro zahřátí jsem je nosila pro frajeřinu, ale v deseti stupních nad nulou celkem stačily.

Dnes to rozhodně neplatí. Ruce mám tak zmrzlé, že si na ně občas musím sednout, abych byla schopná psát. Proč ještě nikdo nevymyslel rukavičky pro sekretářky? Pořídit si model bez prstů není řešení, nemáte v nich takovou hbitost.

Tak se zahřívám o hrnek s čajem, dávám si je do kapes a dělám psí kusy, abych je trochu odmrazila. Já jsem totiž na ruce děsně háklivá a bez rukavic v zimě opravdu trpím.

Mít pacinky pěkně v teple je pro mě nutnost a vůbec nechápu lidi, kteří  se bez nich obejdou i v těch největších mrazech. A že jich není málo. Zrovna dnes v metru jsem potkala několik žen, které byly prostovlasé a bez rukavic. BRRRR.

Co vy na to, milé ženy-in?

  • Nosíte rukavice? Jaké radši? Prstové, nebo palčáky?
  • Pošlete nám fotku svých nejmilejších?
  • Dáváte přednost koženým nebo pleteným rukavicím?
  • Dokázala byste je sama uštrikovat?
  • Nebo snad patříte mezi výjimky, které rukavice nenosí?

Tak to jsem na vás zvědavá, jak to děláte, když mrzne.

Napište nám. Na vaše příspěvky se už teď moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Za příspěvek vám sice nenabídnu rukavice, ale „krášlítka“ od Avonu. V balíčku najdete balzám na rty, lak na nehty a kazetu stínů.

cena

 

Reklama