Léto se blíží a s ním doba koupání. A teď nastává dilema, co s vlasy. Ponořit hlavu do vody za cenu, že budeme vypadat jak vodník Česílko, nebo plavat s hlavou vystrčenou nad hladinu stylem paní lékárníková?

vlas

Jsem jednoznačně pro první možnost. Hlava musí pod vodu. Lépe se plave, je to zdravější na páteř, a když to vezmeme kolem a kolem, stejně nezabráníte tomu, abychom si vlasy namočili.

Mokré vlasy jsou prý sexy. No, jak u koho. Když ženská po vynoření z vody vypadá jako Vlasta Burian, moc sexy mi to nepřijde. Můj případ. Dlouhá patka se mi v lepším případě rozdělí uprostřed na pěšinku, v horším připlácne na oči, ale v obou vykouknou ne právě malé uši.

Co s tím?

Kratší účesy se dají zkrotit pomocí čelenek a sponek. Drží vlasy na svém místě a navíc je zajímavě ozdobí, takže i s mokrou hlavou vypadáme esteticky.

vlas

Nosí se výrazné až neonové barvy, které jdou skvěle k plavkám, nebo zlatá, která skvěle ladí s opálenou pletí.

Výhodu mají ženy a dívky s dlouhými vlasy. Ty si v bazénu, rybníku i moři můžou hrát na akvabely, protože někdo kdysi dávno vymyslel cop.

V létě si ho můžou dovolit i ty, kterým už není sladkých -náct. Nikdo přece netvrdí, že musí být za diblíka se dvěma cůpky po stranách. Existuje přece spousta variant, jak si pohrát s pletenými prameny a vytvořit si super letní účesy.

Podívejte se.

vlas

Jak to řešíte při koupání vy? Snažíte se vlasy nějak zpacifikovat, nebo je vám to jedno? Je mezi vámi některá, co nosí koupací čepici?

Reklama