zoo.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Zoo Praha - pátá nejoblíbenější zoo světa

Zoo Praha byla v roce 1931 umístěna do prostor lesnaté a kopcovité Troji a tehdy ji obývalo přibližně dvě stě zvířat. Nyní má na svém kontě 670 druhů s téměř pěti tisíci jedinci. A co víc, cestovatelský server TripAdvisor ji v roce 2018 umístil v žebříčku nejoblíbenějších zoo světa na krásnou pátou pozici.

Navštívit zde můžete 10 pavilonů, 150 expozic, posilnit se ve stáncích s občerstvením nebo se projet na lanovce.
Největšími lákadly pražské zoo jsou mimo jiné ohrožené gorily či pavilon s varany komodskými. V indonéské džungli zde pak plave nový páreček tropických vyder.

varan.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Zoopark Chomutov – největší svou rozlohou v ČR

Ačkoli chomutovská zoo patří mezi ty mladší, svou rozlohou 112 hektarů naopak ostatní zoo převyšuje.
Obdivovat zde můžete velké šelmy, sudokopytníky, ptactvo nebo domácí zvířata. Nově zde naleznete výběh králíků či expozici medúz.

Zoo Liberec – nejstarší zoo v ČR

Tato zoo vznikla totiž už v roce 1904 a spatřit zde můžete jak vzácné kopytníky urialy bucharské, primáty mangabeje žlutobřiché, tak třeba paviány pláštíkové. Zcela výjimečná je zoo svou nejucelenější kolekcí dravců na starém kontinentu, největší chovnou skupinou osla somálského v ČR, či jediným chovem nahura modrého v Česku.

Zoo Plzeň – unikátní pár zmije pavoučí

Zoo Plzeň je druhou nejstarší zoo u nás v republice. Kromě ostatních zvířat, mezi kterými svou oblíbeností vyčnívá například hejno tučňáků Humboldtových, zde naleznete světový unikát v podobě mladého páru zmije pavoučí, který se nachází ve své expozici v Království jedu.

Zoo Olomouc – jedineční bílí vlci Hudsonovi

Svatý kopeček se rozkládá na úpatí Hrubého Jeseníku a od roku 1956 se zde, v přilehlých smíšených lesích, rozkládá zoologická zahrada Olomouc. Atrakcí této zahrady je vyhlídková věž, z níž lze vidět jak město Olomouc, tak baziliku na Svatém kopečku. V roce 2015 zde bylo otevřeno Safari Afrika a v roce 2020 Safari Amerika. Právě Safari Amerika olomoucké zoo je jediné místo, kde se můžete setkat s bílými vlky Hudsonovými. Úplně nově je zde pak Safari Austrálie a Arktida.

bily-vlk.jpg
Zdroj foto: Shutterstock 

Safari park Dvůr králové – projížďka mezi smečkou lvů

Zoo Dvůr králové se v roce 2018 přejmenovala na Safari park Dvůr králové, což lépe vystihuje jeho podstatu. Nachází se zde totiž rozsáhlé Safari, které obývá 2300 zvířat. Tento park je také světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat. Tento park nabízí navíc jako jediný ve střední Evropě možnost projížďky ve Lvím Safari mezi smečkou lvů.

Zdroj info: kudyznudycestovinkyzooplzenzooprahasvaty-kopecek

Reklama