Ve většině zemí se Den otců slaví třetí neděli v červnu. Stejně je tomu i u nás, letos tak připadá na 20. června. Tradice vychází z oslavy pořádané Američankou Sonorou Smart Doddovou, kterou zorganizovala pro svého tatínka jako poděkování za veškerou starost o ní a její sourozence poté, co přišli o maminku. Po veškerém plánování se uskutečnila třetí červnovou neděli, 19. června 1910. Popularita Dne otců se šířila, oslavy nabíraly postupně na rozměrech, až se Den otců nakonec stal oficiálním svátkem.
de1.jpg

CO TATÍNKŮM DAROVAT A ČÍM SI S NIMI PŘIPÍT?

60c9e357e470eobrazek.pngPro jedinečného muže
Louis Girardot byl Francouz, který staroplzeneckým sklepmistrům odhalil tajemství přípravy špičkových šumivých vín. Na jeho počest po něm byl pojmenován nejušlechtilejší sekt z produkce Bohemia Sektu. Louis Girardot byl jedinečným mužem. Sekt, který nese jeho jméno, je tak perfektním dárkem pro vašeho tatínka, který je jistě neméně výjimečný. Dokonalost tohoto sektu potvrzuje fakt, že byl zvolen šampionem této kategorie v Salonu vín 2021, nejprestižnější tuzemské soutěže vín. Jeho cuvée je tvořeno pečlivě vybranými šaržemi moravských bílých vín odrůd Ryzlink rýnský, Rulandské bílé a Chardonnay.
Cena 435 Kč, www.osobnivinoteka.cz

60c9e36f4caebobrazek.pngPro krále vašeho srdce
Na kvalitu se vyplatí si počkat, každý další měsíc pomáhá sektu získat charakteristickou chuť a aroma. O tom, že se to v případě Bohemia Sekt Prestige 36, který zraje nejméně 36 měsíců, povedlo na jedničku, svědčí i letošní absolutní vítězství ve vinařské soutěži Král vín. Až si spolu s vaším tatínkem, králem vašeho srdce, vychutnáte sklenku příjemně nazrálého sektu s bohatým perlením, pochopíte, proč se stal letošním šampionem.
Cena 319 Kč, www.osobnivinoteka.cz

60c9e3866a0c0obrazek.pngSladké potěšení
Pokud váš tatínek vyhledává sladší chutě, dárkem v podobě skvostného vína z Habánských sklepů bude nadšený. Tento exkluzivní výběr z bobulí zaujme svou podmanivou vůní s příjemnými tóny sušeného ovoce a květin. Ale to pravé překvapení přichází teprve, když jej ochutnáte – Habánské sklepy Ryzlink vlašský 2018 výběr z bobulí se vyznačuje výraznými medově ovocnými tóny a intenzivní sladkostí.
Cena 250 Kč, www.osobnivinoteka.cz

60c9e39c7d25eobrazek.pngPro slavnostní okamžiky
Víno Mikulov Sommelier Club Rulandské šedé 2019 VOC Mikulovsko patří k vínům s garancí původu – mimořádné víno z mikulovské vinařské oblasti má příjemnou zelenkavě žlutou barvu a vůni po sadovém ovoci s podtóny exotických plodů. Tímto skvělým suchým vínem můžete přípitek ke Dni otců povznést na opravdu slavnostní moment. Čeká vás plná a uhlazená chuť ovocného charakteru s delší dochutí. A oslava dne otců může začít!
Cena 189 Kč, www.osobnivinoteka.cz

Reklama