Řada LEGO® Friends přichází s novými stavebnicemi, které představují moderní svět přátelství tak, jak ho znají dnešní děti. Nové hrdinky a hrdinové mají, podobně jako ony, různé vlastnosti, charaktery, dovednosti a zájmy. Při hře se tak najde každé dítě. Tato nová generace stavebnic je navržena tak, aby oslavovala různorodá přátelství v moderním světě..

63d3988cda6a9blobid0.jpg

Pomocníky při navrhování nové řady LEGO Friends byly samotné děti, které novou generaci LEGO Friends testovaly, zúčastnily se výzkumu a dávaly designérům LEGO zpětnou vazbu. Z toho vyplynulo, že děti si přejí vidět sebe, své přátele a své rodiny lépe zastoupené. 3 ze 4 dětí totiž mají pocit, že není dost hraček, se kterými by se mohly ztotožnit.

Zbrusu nový svět autentických, zajímavých, vášnivých a rozmanitých postaviček proto zahrnuje zástupce různých odstínů pleti, kultur, tělesných i psychických znevýhodnění a neurodiverzity. V nových sadách a seriálech se objeví postavy s fyzickým znevýhodněním, Downovým syndromem, úzkostmi či vitiligem i pejsek na invalidním vozíku. Noví přátelé také zkoumají a snaží se překonat výzvy dnešního světa, kterým čelí, vášně, překážky a odlišnosti, a zároveň se snaží navázat přátelství.

Přepracovaný svět LEGO Friends chce pomoci dětem stát se lepšími přáteli sobě i ostatním, a zároveň jim prostřednictvím hry poskytnout emocionální a sociální rozvoj, který jim pomůže lépe pochopit individualitu, rozmanitost a moderní svět.

Nové sady LEGO® Friends jsou k dostání od 1. ledna 2023. Uveden bude také nový seriál LEGO® Friends, který se bude vysílat od února 2023.
 
Naše tipy na nové stavebnice:
 
LEGO® Friends Psí útulek (41727)

63d39ab6bcd28obrazek.jpg

Milovníci pejsků si tuto stavebnici zamilují. Ve stavebnici děti najdou vše potřebné, aby se mohly postarat o pejsky, kteří čekají na adopci. Děti budou hrdinům pomáhat krmit, koupat a čistit pejsky. Nechybí ani spousta míst k hraní, včetně cvičiště a klouzačky. Modulární provedení dětem umožní přestavovat psí útulek a recepci, jak se jim jen zlíbí.
63d39aef71b30blobid0.jpg

LEGO® Friends Bistro v centru městečka Heartlake (41728)

63d39b16b943fobrazek.jpg

S touto stavebnicí si děti od 6 let vyzkouší spoustu rolí, s nimiž se mohou setkat v restauraci. K dispozici budou mít pestrou škálu doplňků, které inspirují ke kreativnímu hraní. Model se pyšní výdejním okénkem, venkovním posezením, videoherním automatem a pohyblivým jukeboxem. Někdy bistro navštíví i loupeživá kočička!
63d39b3a7f9bdobrazek.jpg
 
LEGO® Friends Dům Autumn (41730)63d39b72e60e3blobid0.jpg

Objevte dům naplněný přátelstvím až po střechu. Nadšenci do pečení mohou pomoct Leovi posbírat jablka a pak z nich upéct koláč v kuchyni. Milovníci zvířat se zase mohou s Aliyou starat o nové hříbátko. V domě je spousta pokojů k prozkoumání, a i venku je mnoho zajímavých míst, včetně terasy s teleskopem, notebookem a dalekohledem.
63d39b8bb0c5eobrazek.jpg

Podělte se s námi o váš nejvtipnější zážitek spojený s vysvědčením a vyhrajte tuto kouzelnou stavebnici LEGO® Friends Dům Autumn v naší soutěži. Výhry máme připraveny pro 5 z vás! 


LEGO® Friends Mezinárodní škola v městečku Heartlake (41731)
63d39bcb86cd4obrazek.jpg
S touto stavebnicí se děti seznámí s celou řadou nových kultur. Mohou se vydat na průzkum učeben, které jsou nabité výukovými pomůckami. Modulární konstrukce dětem umožní školu přestavovat podle jejich vlastních zájmů. Ať už se děti budou starat o třídního křečka Bunsena, rozvíjet svou kreativitu v učebně umění nebo si hrát venku, pořád budou mít co objevovat.
63d39bff08f1bblobid0.jpg

LEGO® Friends Liannin pokoj (41739)

63d39c267f180blobid0.jpg
Umělecky založené děti budou mít v toto setu stále co objevovat. Těšit se mohou na umělecký stůl, výklenek s oknem a skrytou postel. Přátelství mezi energickou Liann a pohodářkou Autumn jim nabídne spoustu podnětů ke zkoumání. Děti mohou mimo jiné namalovat Liannina gekona jménem Popcorn. Součástí je také spousta doplňků, které inspirují ke kreativnímu hraní s uměleckými materiály, včetně tub s barvami, palet a stojanů.
63d39c4155429obrazek.jpg
Aplikace LEGO Builder děti provede intuitivním stavitelským dobrodružstvím. Umožňuje jim přibližovat a otáčet modely ve 3D, ukládat stavebnice a sledovat průběh stavění.

www.lego.cz
63d3982d1b681obrazek.jpg