Moudro se špetkou černého humoru říká, že ideálním partnerem je sirotek bez sourozenců. Ohledně této volby souhlasně pokyvuje také třicetiletá Renata, která začíná uvažovat o tom, že se do rodiny svého přítele prostě zatáhnout nenechá.

Vše vypadalo velmi idylicky. Na druhém konci světa se potkali dva Češi a zamilovali se do sebe. Nějaký čas ještě cestovali spolu a pak si řekli, že se vrátí zpět do své rodné země a tam založí rodinu. Doma je přece jen doma.

Jenže najednou bylo vše jinak,“ začíná své vyprávění sympatická blondýnka, které téměř ze dne na den vstoupila do života s vervou uragánu také přítelova rodina. „Samozřejmě jsem je znala už dřív, s Lubošem jsem chodila téměř sedm let, takže nějaké návštěvy proběhly, ale bylo to takové to zdvořilostní a dnes už vím, že z jejich strany neupřímně zahrané společenské divadlo, „ vysvětluje mladá žena, která až nyní poznává pravé chování celé rodiny.

family

Nejvíc mi vadí ty jejich přetvářky a prachsprosté lhaní do očí. Sama jsem svou budoucí tchyni přistihla několikrát při naprosto bezostyšném lhaní a to je na mě prostě silné kafe,“ popisuje Renata, která tvrdí, že pochází sice z prostých poměrů, ale doma se u nich nikdy nelhalo. „To by táta vzal řemen a hezky nás srovnal,“ usmívá se se vzpomínkou na své dětství.

To Luboš je prý naopak z velmi zámožné rodiny, která při každé příležitosti nezapomene připomenout, že Renata by si prý nezvládla sama vydělat ani na slanou vodu. „Je to naprostý nesmysl, na cestování a studia ve světe jsem si naopak vydělala, moji rodiče mi nemohli nic takového zajistit, ale až nedávno jsem pochopila, že ty řeči jsou namířeny proti mé rodině, která si na tak vysoké noze nežije, a tak nějak logicky se předpokládá, že chodím s Lubošem jen kvůli penězům jeho rodiny,“ prozrazuje zákulisní informace čerstvě zasnoubená žena a jedním dechem dodává, že nejdřív vůbec netušila, že její přítel pochází z bohaté rodiny.

A řeknu vám, že by mi to sakra pomohlo, protože kdybych se také dozvěděla vše, co vím dnes, tak bych se nikdy do této tragikomedie nedala zatáhnout. A i nyní uvažuji o tom, zda se raději nevzdát vztahu, který je sice úžasný, ale kde už nyní cítím, že není taky vše takové, jak bylo dřív,“ přemýšlí nahlas Renata, kterou velmi ranilo, když její přítel zametl lži jeho matky pod koberec, že každý jsme nějaký a že kdyby někdo sem tam nelhal, museli by mít všichni svatozáře.

„Pro mě je tohle ale naprosto nepřípustné. Mám si to vysvětlit tak, že když u nich v rodině se běžně podvádí a lže, tak že časem se tak bude chovat i ke mně? A ještě s požehnáním své rodiny?“ rozhořčuje se oprávněně Renata.

Přečtěte si také:

Reklama