V náctiletém období jsem chodila do tanečních, dokonce i do „pokračovacích“ tanečních. Bylo to fajn, myslím, že umět základní tance patřilo ke vzdělání.

Měla jsem tam kamaráda, se kterým jsme opravdu hodně tančili. S kamarádkami jsme pak coby studentky gymnázia vymetaly všechny možné plesy, které končily rozevlátou náladou, šílenými tanečními kreacemi na parketě Lucerny a častým škobrtáním na vysokých podpatcích směr domov. Na taxíky jsme neměly, takže jsme musely buď noční tramvají, nebo jednoduše pěšky. Když nám bylo 17-18, často se našel nějaký hodný mladý muž, který nás pod vidinou líbačky a ochmatávání u dveří domu rád doprovodil.

Dneska na plesy chodím sporadicky. Pokud se dostanu na nějaký koncert, pozoruju na sobě, jak se stoupající mírou alkoholu hrozně ráda tancuju. Jako by mě někdo strčil do zásuvky a já plná energie začala trsat a svíjet se. Naštěstí se to stává v přítomnosti mých známých, takže když to přeženu, vždycky se najde nějaká milá duše, která se o mě postará. Čím víc jsem opilá, tím raději bych tancovala na židlích, na stole, mým kamarádům ze skupiny Wyprahlo se často deru i na pódium. Tam pak bohužel i zpívám.

Pravda, taneční večírky si vždycky užiju, jak se patří. Ale ta rána. Pak se probudím s hroznými pocity, kde jsem zase co vyváděla a jaká to byla ostuda. Kolem desáté se odhodlám poslat několik esemesek kamarádkám, kolem oběda se překonám a zavolám, abych se zeptala a slyšela, jestli to bylo trapné, či ostudné. Většinou se to nedozvím zcela objektivně. Buď už šly domů a nic neviděly, nebo byly také pod vlivem či dělaly podobné věci jako já, takže to vlastně bylo všechno v pohodě…

Máte také podobné zážitky? Tak nám o nich napište na redakce@zena-in.cz. Ještě máte šanci získat dárek.

Reklama