kanárské ostrovy

Vyrazte na Kanáry a navštivte Palmitos park!

Ostrov Gran Canaria je svou rozlohou 1 560 kilometrů čtverečních třetím největším ostrovem Kanárského souostroví. Okrouhlý ostrov má jen jedinou nepravidelnost, jíž je malý poloostrov La Isleta o rozloze 12 kilometrů čtverečních nacházející se v blízkosti hlavního města Las Palmas na severovýchodním pobřeží.

kanárské ostrovy

O ostrově Gran Canaria se často mluví jako o miniaturním kontinentu, kde se vedle sebe setkává Evropa, Afrika a Amerika. Jižní část s opravdovou malou pouští připomíná Afriku, vnitrozemí s nejvyšší horou Pice de las Nieves zase Evropu a hluboké skalní kaňony na severu evokují Ameriku.

kanárské ostrovy

Pobřeží Gran Canarie je přibližně 237 km dlouhé, z toho 56 km zaujímají pláže, z více než poloviny písečné. Nejznámější a asi i nejzajímavější pláží na ostrově Gran Canaria je 2 700 metrů dlouhá a 100 metrů široká Playa del Inglés. kanárské ostrovyZde se nacházejí nádherné až deset metrů vysoké písečné duny Maspalomas měnící tvar každou hodinu, které vznikly rozmělněním schránek korýšů, mušliček a drobných kamínků. Můžete si zde vybrat pláž, jaká se vám líbí - od organizovaných pláží se slunečníky a lehátky přes volné pláže až po nudistické. V pravidelných intervalech jsou po celé délce pláže postaveny stánky s občerstvením, takže ani při delší procházce třeba k majáku v Maspalomas nebudete mít žízeň.

Ostrov Gran Canaria nabízí široké spektrum možností sportovního vyžití. Pokud rádi hrajete golf nebo tenis, máte zde k dispozici kvalitní sportoviště. Pláže nabízejí rozličné varianty vodních sportů, ti odvážnější možná raději zvolí tandemový seskok padákem do dun, vyjížďky džípem nebo na motorce či horskou turistiku v neobvyklých podmínkách ostrova, kde nejvyšší hora ostrova je vyšší než hory, na které jsme z domova zvyklí. Jestliže jste však spíše opalovací typ, nikdo vám nebrání celou dovolenou prolenošit u bazénu nebo u moře. :-)

Tip na krásný výlet:

Palmitos Park - leží v horách kousek od střediska Maspalomas, cesta sem trvá kolem 20 minut z centra Playa del Ingles.

kanárské ostrovy

Máte-li rádi přírodu a papoušky a dravé ptáky, pak se sem vypravte na výlet, vaše děti budou nadšené. Vedle zvířat jako jsou opice, krokodýli, velké množství ptáků si můžete prohlédnout nádherná akvária s exotickými rybami. V současné době je ve výstavbě obří bazén, kde se již brzy budou děti moc těšit na delfíny a jejich show. Teď se během procházky můžou setkat s papouščí show a show s divokými ptáky, také se můžou podívat na zábavu při krmení dalších zvířat.

kanárské ostrovy

Park je nádherný, kromě zvířat zde můžete obdivovat krásné orchideje, vzrostlé kaktusy různých tvarů a v pavilonu motýlů úžasné exotické motýli.

Jak se tam dostat?

Autobusy s výrazně označené logem parku jezdí z každého významnějšího letoviska na jihu Gran Canarie. Za jízdenku dáte 2 eura, děti platí stejně. Pokud budete chtít jet taxíkem, počítejte s cenou kolem 15 euro.

Cena vstupenky je 23 euro pro dospělého, 16 euro pro děti.

NEVÁHEJTE A KONTAKTUJTE

Odlety každou sobotu z Prahy a Brna: Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234,  mobilní operátor 602313049,  fax 224946391 nebo 224 948025.