Ostrov Gran Canaria je svou rozlohou 1 560 kilometrů čtverečních třetím největším ostrovem Kanárského souostroví. Okrouhlý ostrov má jen jedinou nepravidelnost, jíž je malý poloostrov La Isleta o rozloze 12 kilometrů čtverečních nacházející se v blízkosti hlavního města Las Palmas na severovýchodním pobřeží.
O ostrově Gran Canaria se často mluví jako o miniaturním kontinentu, kde se vedle sebe setkává Evropa, Afrika a Amerika. Jižní část s opravdovou malou pouští připomíná Afriku, vnitrozemí s nejvyšší horou Pice de las Nieves zase Evropu a hluboké skalní kaňony na severu evokují Ameriku.
Pobřeží Gran Canarie je přibližně 237 km dlouhé, z toho 56 km zaujímají pláže, z více než poloviny písečné. Nejznámější a asi i nejzajímavější pláží na ostrově Gran Canaria je 2 700 metrů dlouhá a 100 metrů široká Playa del Inglés. Zde se nacházejí nádherné až deset metrů vysoké písečné duny Maspalomas měnící tvar každou hodinu, které vznikly rozmělněním schránek korýšů, mušliček a drobných kamínků. Můžete si zde vybrat pláž, jaká se vám líbí - od organizovaných pláží se slunečníky a lehátky přes volné pláže až po nudistické. V pravidelných intervalech jsou po celé délce pláže postaveny stánky s občerstvením, takže ani při delší procházce třeba k majáku v Maspalomas nebudete mít žízeň.
Ostrov Gran Canaria nabízí široké spektrum možností sportovního vyžití. Pokud rádi hrajete golf nebo tenis, máte zde k dispozici kvalitní sportoviště. Pláže nabízejí rozličné varianty vodních sportů, ti odvážnější možná raději zvolí tandemový seskok padákem do dun, vyjížďky džípem nebo na motorce či horskou turistiku v neobvyklých podmínkách ostrova, kde nejvyšší hora ostrova je vyšší než hory, na které jsme z domova zvyklí. Jestliže jste však spíše opalovací typ, nikdo vám nebrání celou dovolenou prolenošit u bazénu nebo u moře. :-)

Tipy na výlety:
Fataga – starobylá vesnička na trase od Playa del Inglés k San Bartolomeo de Tirajana, kde si můžete koupit suvenýry jako keramiku a košíkářské zboží, nebo se povozit na velbloudech.
Puerto de Mogán – malebný přístav přezdívaný „kanárské Benátky“ na západ od Playa del Inglés, ke kterému vede pobřežní komunikace a kam se dostanete autem, autobusem nebo taxíkem.
Palmitos Park - máte-li rádi přírodu a papoušky zejména, pak se sem vypravte na výlet, vaše děti budou nadšené. Autobusy výrazně označené logem parku jezdí z každého významnějšího letoviska na jihu Gran Canarie.
Sioux City - westernové městečko zde vyrostlo původně pro potřeby filmařů, ale šikovní podnikatelé zde zřídili zábavní park pro celou rodinu. V ceně vstupného jsou vystoupení s lasem, vrhači nožů, rodeo a další atrakce, za pár drobných se můžete povozit na koni. Otevřeno je denně kromě pondělí.

Více informací žádejte na www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420 / 2 / 24 94 70 00 nebo +420 / 2 / 24 94 65 59.