Tropické teploty a pitný režim. To je určitě aktuální téma v těchto dnech. Naše čtenářka s nickem Vlaďka 321 si pro nás přichystala skvělý recept na osvěžující nápoj z domácích zdrojů. Také si doma mícháte limonády, nebo si raději kupujete hotové?

Krásný začátek nového týdne přeji všem Ženám-in a hned vám musím napsat, jak jsem malinko ovlivněna reklamou koupila nový kousek do naší kuchyně a dostala chuť vám o tom napsat.

Vejdu do obchodu, hned na začátku mě začne lákat ovoce a zelenina a samozřejmě ve čtvrtek i všudy přítomné slevy. Z rozhlasu se line celkem příjemná hudba, která je najednou rozčísnuta sloganem „ v těchto již teplotami letních dnech je potřeba dbát na správný pitný režim, a proto jsme pro vás všechny připravili výhodnou nabídku těchto nápojů …“. Osobně nekupuji žádné limonády a dokonce i minerálním vodám se celkem vyhýbám. Mohu si to dovolit díky možnosti nedaleko od nás vyvěrajícího pramene, který je možno kdykoli si načerpat a to litřík za pouhou symbolickou 1,- korunku českou. Pro případné uhašení žízně procházejících turistů jsou připraveny i kelímky, aby bylo možno se osvěžit.

Také nikdy nekupuji ochucené a přibarvované nápoje, takže je vám jistě již jasné, že já si vystačím s pitnou studniční vodou, kterou mám náležitě analyzovanou a mému jazýčku lahodící. Slova hlasatelky šla tedy mimo mé smyslové vnímání, ale jak už to bývá, tak můj zrak padl na konvičku, která zde byla v nabídce ve dvou velikostech. Mně osobně se díky štíhlosti líbila ta s menším objemem, ovšem ta s větším objemem pro naší velkou rodinu bude jistě daleko výhodnější a i cena se lišila o pouhých 7,- Kč. Bylo rozhodnuto a domů jsem si nesla tu větší s krásným červeným, i když plastovým víkem.

Doma jsem hned rozkrojila právě koupený meloun, vydlabala pár půlkoleček, přikrojila citrón, došla pro pár jahůdek a nějakou tu bylinku na přilehlou zahradu. Vše omyla, nandala do nové a vymyté konvičky, zalila studenou kohoutkovou vodou a vložila do ledničky. Za půl hodinky jsem již seděla na terase a vychutnávala si nápoj, kdy chuťové pohárky se zaujetím rozpoznávaly jednotlivé ingredience. Byla to prostě lahoda a požitek, a já mám nyní další konvičku, která již má zcela jasné určení. Bude mne doprovázet při pracích na zahradě a společně se štíhlou skleničku mi kdykoli dopřeje přívětivého osvěžení.

Mimochodem by mě velice zajímalo, jak hasíte žízeň vy Ženy – in?

Máte nějaký báječný nápad, který stojí za vyzkoušení? Také využíváte ovocných, zeleninových plodů a bylinek, nebo vám stačí komerčně vyráběné sirupy, limonády a další nápoje? Potřebujete pro to, abyste se opravdu osvěžily perlivé nápoje, či oslazení? Mě například stačí stévie, či líppie a perlivost nevyhledávám.

Vlaďka321

Milá Vlaďko321, díky za skvělý recept. Já třeba miluji mátovou limonádu. Natrhám si ji na zahradě, nakrájim k ní citron nebo limetku, osladím medem a přidám led. Je to super. Moc doporučuji.

Text nebyl redakčně upraven

Reklama