Gumovačka pro všechny

Napiš, vymaž, přepiš. To je prostě klasika, která by neměla chybět v penále žádného školáka. Pilot FriXion Ball nabízí nespočet barev, dvě šířky hrotu a také velmi praktické stojánky set2go, které lze spojovat do sebe. Každá chyba se snadno vygumuje a přepíše díky termosenzitivnímu inkoustu a gumě na konci pera. Náplň lze navíc po dopsání jednoduše vyměnit.

632068a3cfed8obrazek.png
Doporučená cena je 74 Kč.

TIP: Co dělat, když se zatoulá víčko?
V případě ztráty víčka netřeba panikařit. Stačí, když pero uložíte do igelitového sáčku – tím tak peru vytvoříte náhradní uzávěr a zamezíte přístupu vzduchu, aby inkoust nevysychal. Zároveň tak zabráníte případnému potřísnění.

A co starší studenti? Ti gumovačku také jistě ocení, třeba právě v elegantním, „dospělejším“ designu. Krom nového vzhledu přináší novou technologii hrotu, která umožňuje pohodlné psaní a velmi tenkou stop. Černé gelové pero Pilot FriXion Point Clicker se stiskacím mechanismem je k dostání hned v osmi barvách – v tradiční černé nebo modré, ale třeba také v krásné růžové, fialové nebo světle modré. Hravě tak vzniknou nejen zápisky a poznámky, ale třeba i celé myšlenkové mapy, které lze bez sebevětší námahy prostě vygumovat a přepsat.

632068d9b8efdobrazek.png
Doporučená cena je 81 Kč.

TIP: Jakou šířku stopy vybrat?
„Pro prvňáčky a menší školáky se doporučuje širší stopa, a to především proto, že je na papíře lépe vidět, školáčci se tak nesnaží na pero tlačit. Tím je pro ně seznamování s psaním snazší,“ upřesňuje Renata Unger, marketingová manažerka značky Pilot. „Tenká stopa je vhodnější pro dospělé, studenty a teenagery, kteří mají proces psaní již plně zautomatizovaný. Tady je ale volba spíše individuální: Někdo rád píše tence, někdo může při psaní širší stopou mít pocit, že pero tak nějak lehčeji klouže po papíře,“ dodává.

Zvýrazni a podtrhni to podstatné

Barvy zvýrazňovačů byly původně k dostání pouze ve fluorescenčních barvách. Novinkou pro vás proto mohou být gumovací zvýrazňovače Pilot FriXion Light Natural Colors v šesti jemných pastelových odstínech. Jejich šikovný klínový hrot dovolí úhledné zvýrazňování textu, náčrtky, vybarvování i psaní – tence i silně. Zvýrazňovače, stejně jako barevně píšící pera, lze využít nejen při klasickém zdůrazňování toho podstatného a při psaní poznámek, ale lze s nimi vytvářet i myšlenkové mapy nebo v poslední době velmi populární bullet journal. A věděli jste, že i zvýrazňovač lze vygumovat? I v tomto případně se jedná o „kouzelný“ termosenzitivní inkoust, který po použití gumy na konci zvýrazňovače jednoduše zmizí!

63206900d0c49obrazek.png
Doporučená cena je 39,70 Kč.

Neon baví malé i velké!

Co je neonové, to září, a je tím pádem nepřehlédnutelné. A to se někdy hodí, především při učení. „Existuje několik druhů paměti a každý z nás, když se učí, tak využívá jinou metodu. Použití barev usnadňuje orientaci v textu, barevným strukturování můžeme lépe vypíchnout důležité věci nad těmi méně podstatnými. Proto mohou být gelové rollery Pilot G-2 skvělým pomocníkem při zaškrtávání a zvýrazňování textů a poznámek,“ objasňuje Renata Unger úlohu barev při učení. „Neonový inkoust za sebou na papíře zanechá intenzivní zářivou stopu a vše, co napíšete nebo nakreslíte, bude snáze zapamatovatelné.“ Hned šest oslnivých barev ocení nejen školáci a studenti, ale i všichni ostatní, kteří se barev nebojí a chtějí se ve svých zápiscích dobře orientovat.

6320692646cb1obrazek.png
Doporučená cena je 57 Kč.

TIP: „Při zvýrazňování textů nemusíte používat pouze k tomu určené zvýrazňovače, podtrhávat lze i barevnými fixami, linery či rollery s barevnou náplní... Každému vyhovuje něco jiného a možností je spoustu,“ dodává Renata Unger.

Na delší psaní...

V penále se neztratí ani klasická gelovka. A ta od Pilotu je přímo špičková! Gelový roller Pilot Synergy Point nejen že skvěle vypadá, ale také se s ním perfektně píše, což ocení především starší školáci a studenti při psaní rozsáhlejších textů nebo úloh. Celé tajemství spočívá v dokonalé shodě mezi inovativním hrotem a inkoustem. „Synergy hrot je díky své odolnosti vhodný i pro ty, kdo při psaní na pero více tlačí. Inkoust, kterým je roller Synergy Point naplněn, je rychleschnoucí, ocení ho tedy i leváci, kteří si napsaný text jen tak nerozmažou,“ shrnuje výhody Renata Unger. Inkoust zároveň obsahuje velké množství pigmentů, je odolný vůči vodě a světlu, a dokonce splňuje požadavky normy ISO pro dokumentní inkousty. Není tedy třeba se bát, že zápisky rychle vyblednou. Vybírat lze hned ze čtyř základních barev: modré, černé, zelené a červené.

6320694611237obrazek.png
Doporučená cena je 80,50 Kč.


63206700a687cobrazek.png

Reklama