Ptá se na závěr svého příspěvku čtenářka s nickem Gerda. Ač je velice pořádkumilovná a čistotná, brýle má prý za chvíli zapatlané

Dobrý den všem:) Když si zavzpomínám na svá dětská léta ve třídě, tak žádný z mých spolužáků na základce brýle neměl! Jak to bylo možné, nevím, až na střední škole byl jeden jediný, co brýle nosil. Tehdy nebyly počítače, oči jsme si kazili jedině četbou dlouho do noci, pokud možno při slabém světle. Je pravda, že dokud jsem s počítačem nezačala, četla jsem všecko dobře. I ten nejmenší petit.

Shodou okolností na mě práce u monitoru padla souběžně s věkem po čtyřicítce. Tehdy jsem text často vnímala rozmlženě. Nemohla jsem si dovolit dělat chyby, tak jsem holt chtíc nechtíc zašla na oční. Paní doktorka mě uvítala bodrým výkřikem „magická pětačtyřicítka“, potěšila mě diagnózou STAŘECKÁ VETCHOZRAKOST (za niž se ovšem hbitě vzápětí omluvila, že se to tak bohužel jmenuje), a předepsala mi slabé brýle na čtení.

Tehdy jsem si vzala na nákup obrouček kamarádku, abych vybrala správně a nevypadala v nich komisně. Podařilo se. Od té doby jsem se brýlí na čtení nezbavila, naopak dioptrie plíživě přibývají. Loni na podzim jsem u lékařky byla pro předpis na nové, místo kovových jsem zkusila plastové obruby a zdají se mi pohodlnější. Brýlky švidralky jsem po naléhání optičky kdysi měla - jako většina brejlovců - taky. Je to pár let, co jsem podlehla nátlaku módy. Ale tak mi šly na nervy, že je mám v šupleti. Přitom nebyly levné. Od té doby vím, že JÁ je budu nosit a JÁ mám při výběru hlavní slovo - ostatně to taky JÁ platím:)a podle toho se chovám při jejich nákupu a nenechám se zviklat.

Na závěr si dovoluji prosbu: jak děláte, abyste měli/y čistá skla? Čím je čistíte? Nechápu, proč se mi doma, když dodržuju čistotu všude kolem, ta skla matlají...Předem děkuju za nějaký dobrý tip, já zkoušela čistící hadříky, papírky, vodu s Jarem...a za pár hodin čistím zas. 

Gerda

Milá Gerdo, v jednom obchodním centru jsem si koupila takovou „zázračnou vodičku“ ve spreji. Je opravdu skvělá, ale bohužel nevím, jak se jmenuje

Text nebyl redakčně upraven

Reklama