Čtenářka cicinka žije v rodině ateistů. Ale úplně bez víry není. Věří v boží mlýny i vyšší moc.

Milá Evo,

pokusím se napsat něco o své víře.  Jsme ateistická rodina. Důsledek 40 let komunismu. Přesto něčemu věřím. Věřím na Boží mlýny, nebo se tím alespoň utěšuju, když cítím nespravedlnost. Ale prozatím jsem kolem sebe důsledek božích mlýnů nezaznamenala.

Věřím v něco nad námi. Ve vyšší moc. Spousta čtenářek s tím má svou zkušenost. A když jsem četla jejich zážitky, napětím jsem ani nedýchala. Kdysi jsem se domluvila s babičkou,že mi přijde říct, jestli něco je. Nepřišla, před jejím odchodem jsme se nepohodli. Stále věřím,že najdu sílu, abych, ze svého pohledu, odpustila. A věřím,že za mnou přijde.

Nedávno se mi zdál sen, který zčásti předpověděl budoucí událost. Tak začínám věřit svým snům. Ale moje víra není tak pevná a přesvědčivá jak bych si přála. Takže věřím,že k tomu časem také dojdu. Takže mám zatím svou malou poloviční víru. Ale mám jí ráda.

zdraví cicinka

Poz. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Děkujeme. Věříme, že si k vám ta správná víra cestu najde. A ve všem ostatním také držíme palce.

Dnes si celý den budeme povídat o tom, v co věříte. Své názory, příběhy, postřehy či vlastní zkušenosti, které můžete doplnit i fotkou, posílejte na e-mail, který už dobře znáte

redakce@zena-in.cz

Vaše příspěvky budeme v průběhu dne zveřejňovat a na ty nejzajímavější už tradičně čeká odměna.

Reklama