Foto: Profimedia

Dlouhá herecká kariéra ženy, která začínala jako modelka, trvala přibližně sedmdesát let. Poprvé se objevila v roce 1951 v televizním seriálu Frontiers of Faith. V šedesátých letech minulého století se stala také první Afroameričankou, která získala hlavní roli v televizní sérii. Konkrétně šlo o dramatický seriál East Side, West Side.

Za film Autobiografie slečny Jane Pittman z roku 1974 získala Cicely Tyson ceny Emmy. Zahrála si v něm 110letou otrokyni, která vzpomíná na svůj život. Mezi další snímky, ve kterých se objevila, patří Černobílý svět nebo Smažená zelená rajčata. Naposledy si zahrála v roce 2020 v thrilleru Zkáza paní Grace. V roce 2016 obdržela stále aktivní dáma Prezidentskou medaili svobody od Baracka Obamy.

Ve čtvrtek bylo zveřejněno, že herečka zemřela. „Kariéru slečny Tyson jsem řídil víc než 40 let a každý rok pro měl byl výsadou a požehnáním,“ uvedl manažer Larry Thompson ve čtvrtečním prohlášení, v němž její smrt oznámil. 

Co se týče osobního života, Cicely Tyson byla vegetariánkou a svou dceru vychovávala mimo zář reflektorů a zájem veřejnosti. Jakožto bývalá modelka měla Cicely skvělý módní vkus, který si pěstovala i v pokročilém věku. Na veřejnosti se vždy objevovala perfektně upravená a rozhodně se nebála ani extravagantních modelů. Své oblíbené módní kousky mnohdy vynesla vícekrát než jednou, šlo hlavně o doplňky v podobě bot a kabelek. 


Foto: Profimedia


Foto: Profimedia


Foto: Profimedia

Reklama