cl.jpg
Foto: Shutterstock

Raperka a zpěvačka sdílela fotku svých vlasů před a po mytí, přičemž uvedla, že v rámci posledních dvou mytí použila na hlavu vodu z povařených cibulí. Tu používala už před šesti lety, kdy zahájila svou cestu za zdravější hřívou, ale přestože dosahovala skvělých výsledků, postupně zlenivěla a cibuli ze své rutiny vypustila. Nyní se k ní ovšem zase vrátila a nemůže si ji vynachválit.

Cibulová voda prý na jejích vlasech nezanechává žádný nepříjemný zápach a učiní je o dost lesklejšími. Přestože se Cardi B nepodělila o to, jak přesně cibulovou vodu připravuje a jak ji používá, na internetu se dá dohledat několik návodů. Využít se dá cibulová šťáva, ale třeba i slupky.

Lékařka Alena Hamplová na svém webu Čarovná lékárna doporučuje například odvar z cibulových slupek na oplach vlasů. Hrst slupek se povaří v litru vody asi třicet minut, následně se slupky nechají ještě další hodinu macerovat a po umytí vlasů běžným šamponem se voda ze slupek použije na poslední oplach.

Pozitivními účinky cibule na vlasy se zabývá i věda. Hovoří se o tom, že díky antioxidantům a dalším prospěšným látkám má potenciál posilovat vlasy, vyživovat vlasovou pokožku, stimulovat růst nových vlasů nebo jim dodávat lesk. Těmito skutečnostmi se zabývala například studie zveřejněná v odborném magazínu The Journal of Dermatology.

Zdroje: Instagram Cardi B, Čarovná lékárna, The Journal of Dermatology, Healthline