Chtěla jsem vám na víkend zatížit mysl ekologií. Ale po večerních zprávách jsem to přehodnotila a zamyslela se. Tak jako většina národa (teď už nejen našeho). 

 

Jaká je skutečná role Barbory Škrlové v celém, čím dál tím šílenějším příběhu?

 

Normálně myslícího jedince předně napadne otázka, jak je vůbec možné...
...že matka týrá své dítě. Dokonce ne jen jedno, a nikdo si toho roky nevšimne? Jak se může v dnešní společnosti objevit člověk (dítě) bez identity? Jak to, že je mu jen tak poskytnuta?

 

To jako teď hodím občanku do kanálu, půjdu na matriku a...

 

Jak to že někdo, komu je 33 let, může před odborníky a úředníky vystupovat jako dítě???

Co vede toho dotyčného (mj. vysoce inteligentního) k tomu, že to udělá?

A tak dále..

 

To jsou ale otázky, na které se ptáme dlouho, a já chci položit nové. Zatím se nám tedy jen úspěšně množí otázky... ale ty nejsou ledajaké.

 

Člověku dělá dost problém se takto bavit o něčem takovém, ale mám pocit, že to dávno přesáhlo „obyčejné“ týrání svěřené osoby.

 

  1. Koho se snažili tímto způsobem vychovat? (Člověka bez prožitku, bez citu, odolného vůči bolesti, ponížení, emocím?)
  2. K čemu pak taková bytost poslouží? (K čemukoli, kde je potřeba absolutní oddanost a absence vlastní osobnosti?)
  3. Prošla Barbora podobnou výchovou? (Pak jde o jakéhosi UNIVERZÁLA, všestranně použitelného jedince, který je dokonce schopen bez problémů změnit pohlaví, a není to debil.)
  4. Kolik takových dětí je právě teď takto vychováváno? (To snad ani nemyslet.)
  5. Co se stane s těmi, které mají nahradit ? (Kde je například Adam, pokud je.)
  6. Jak to, že dopoledne norská strana čile komunikovala, a odpoledne – informační embargo?
  7. Přepravu Barbory do Čech doprovázely doslova policejní manévry. Dvě vypravená letadla, bezpečnostní opatření… Nikdo neví, v kterém letadle Barbora sedí…

 

Před rozzlobenou veřejností paní Škrlovou tato přísná opatření chránit nemají. Ani před novináři. Čili je střežena před těmi, o kterých má hovořit (pokud bude). Pak to asi nebude jen tak někdo, a asi nebude jeden.

V případě Barbory evidentně nejde o nějakou chuděru, která je vyšinutá a infantilní, či někoho, kdo si hraje na dobrodruha.

Možná tady nejde ani o sektu. A pokud ano, pak by byl jistě zajímavý seznam členů…

 

 -  Jestli se zde jedná o obchod s lidskými orgány, pak případnými klienty nebudou lidé střední vrstvy a já chápu policejní manévry i obratné změny identit.

 

 Jestli jde o pornoobchod, pak každý z nás ví, že sadismus, deviace, pedofilie a lidská zvrácenost není jen doménou nějaké spodiny, ale kohokoli na jakémkoli postu, či příčce společenského žebříčku. A tady se možná bavíme o lidech, pro které často platí úplně jiné zákony. A policejní manévry a dvě letadla jsou asi bohužel zbytečné.

 

Vyjádření psychologa

…paní Škrlovou jsem osobně nevyšetřil, ale pokud se mohu vyjádřit k tomu, co o případu vím, jsem spíše toho názoru, že ona sama je zde obětí.

Z hlediska lékařského, co do dopadu aktu týrání, není mezi kuřimskými chlapci a kterýmikoli týranými dětmi prakticky žádný rozdíl. Následky si ponesou celý život. Očekával bych obtížné navazování vztahů a kromě jiného, což odvisí od povahy každého jedince, též snížený práh citlivosti. Jednoduše osobnost poškozenou.
PhDr. Karel Křístek

 

Jen doufám, že se nám nakonec nedostane nějaké veřejně „sežvejkatelné“ pravdy, protože ta pravá jednoduše bude nezveřejnitelná (pak bych byla vděčná za šťouraly).

 

Nebo že se Barbora Škrlová dřív, než stihne cokoli říct, ve vazbě v „náhlém duševním pohnutí" neoběsí.

Reklama