Australští muži se bouří. Od státu požadují povinné hrazené testy otcovství po narození každého dítěte. Tamní průzkumy totiž odhalují, že téměř čtvrtinu potomků nevychovávají jejich vlastní biologičtí otcové. Za pravdu jim dávají testy DNA prováděné v jedné z největších australských laboratoří.

Podle serveru Novinky.cz si testy DNA nechaly v roce 2003 provést asi tři tisícovky mužů, loni už to byl dvojnásobek. A zatímco před deseti lety testy neprokázaly genetickou příbuznost otce a dítěte v deseti procentech případů, loni už to bylo procent pětadvacet. Jednu čtvrtinu dosahuje i poměr mezi těmi, kteří netuší, že nevychovávají své dítě, a tak si test udělat nenechávají, a mezi pravými otci.

Nový trend ovšem lavinovitě ničí partnerské vztahy. A „bity“ jsou i děti, které se domnívají se, že osoba, o které si myslely, že je jejich otcem, jím ve skutečnosti není. Podle Agentury pro mužská práva by povinné testování těmto problémům mělo předcházet.

Myslíte si, že se podobný trend rozšíří i u nás? Domníváte se, že by váš partner požadoval test otcovství, pokud by se provalila vaše nevěra?

Reklama