64c28690bb7efZENY.jpg

Women in Tech je unikátní program Hospodářské komory České republiky a společnosti Huawei zaměřený na individuální vzdělávání žen, jejichž podnikání se snoubí s technologickým segmentem. V letošním roce se jej účastní devět talentovaných žen, které pod vedením expertů z odvětví technologií i byznysu posouvají své podnikatelské projekty na zcela novou úroveň. Dva z nich se přitom dotýkají témat, která významně souvisí s životním prostředím kolem nás.

Čisté a voňavé

Petra Doubková stojí za společností EcoHaus www.ecohaus.cz. Původně studentský projekt se začal rychle těšit popularitě a aby také ne, řeší totiž problémy řady z nás, kdo si chceme efektivně vyprat na cestách. EcoHaus vyrábí prací papírky, které se po vložení do pračky během několika vteřin promění v gel, jednoduše se používají a skladují a jsou fantastické také na ruční praní.

Podnikatelku dlouho pálil fakt, že až 90 % pracího gelu tvoří voda a navíc je zabalený do plastového obalu. Nakonec se rozhodla, že tuto nechvalnou statistiku zkrátka sama změní. Ve svém podnikání využívá automatizaci procesů a umělou inteligenci, od programu Women in Tech si však slibuje ještě větší zapojení moderních technologií. Svou účast bere jako výzvu a oceňuje, že specializovane´ programy zameˇrˇene´ na zˇeny mohou poskytnout specifickou podporu a zdroje zejména v oblastech, které jsou převážně mužské. „Nemáme stejný styl vedení jako muži a to nás mnohdy i brzdí,“ vysvětluje a dodává, že například sama nedá dopustit na svou intuici.

64c2871b36296zena1.jpg
Petra Doubková

Pěkně oděná inovace

Technologie jsou také stěžejní součástí aktivit značky WO-MUM. Jaroslava Šnejdarová se svým podnikáním zaměřeným na udržitelnou módu pro těhotné ženy a kojící maminky upozorňuje, že Fast Fashion je jedním z největších znečišťovatelů životního prostředí. „Oblečení WO-MUM vyrábíme v EU z materiálů s prověřeným původem a například díky možnosti pronájmu je vracíme do druhého a někdy i třetího kola. Oblečení je vždy označeno, takže klientka již při koupi nebo pronájmu ví, že si pořizuje nový nebo již nošený kousek,“ vysvětluje Jaroslava a upozorňuje, že vývoj inovativních látek nebo efektivní využití těch existujících může mít na svět kolem nás významný pozitivní dopad.

V rámci programu se chce zaměřit na aplikaci a prohloubení využití konkrétních technologií v oblasti výroby, materiálů a především logistiky. „Těším se na praktické přínosy využití nových technologických přístupů v oblasti módního průmyslu, e-commerce a logistiky, ale i na networking a nové vhledy na podnikání,“ dodává.

thumbnail-jaroslava-snejdarova-wo-mum-640.jpg
Jaroslava Šnejdarová

Women in Tech je speciální vzdělávací program Hospodářské komory České republiky a společnosti Huawei. Účastnice byly do letošního druhého ročníku programu vybírány na základě spojitosti vlastních projektů s hlavními pilíři iniciativy společnosti Huawei TECH4ALL, kterými jsou vzdělávání, životní prostředí, zdraví a rozvoj.

Reklama