Čištění zubů není žádná věda, přesto se každý půlrok bojíme preventivní prohlídky a doufáme, že se žádný kaz neobjeví. Ve správné péči o chrup nám už ale velmi efektivně mohou pomoci nejmodernější technologie. Nejnovější elektrické kartáčky využívají technologii detekce polohy, která kombinuje technologii pohybového senzoru umístěného přímo v kartáčku a analýzu videa z kamery chytrého telefonu, a umožňuje tak sledovat čištěná místa, abyste žádné nevynechali. Prostřednictvím aplikace získají uživatelé okamžitě zpětnou vazbu k čištění každé oblasti v ústech, včetně informací o vyvíjeném tlaku a trvání čištění.

Secondary-Image-Genesis1-Genius-Image-6-Connectivity-Rosegold-Kopirovat-.png

"Pacienti si zuby nečistí správě, přestože si myslí, že ano. Příliš na zuby tlačí, nečistí si je dostatečně dlouho a vynechávají některé oblasti ústní dutiny. Tento nový systém pro čištění zubů nám pomáhá naučit pacienty správnému čištění a omezit tyto tři hlavní nešvary pacientů, které ovlivňují zdraví jejich ústní dutiny,“ vysvětluje Dr. Jose Nart, DDS.

Nesprávné čištění zubů může časem vést k zdravotním potížím v oblasti ústní dutiny, například zubnímu kazu nebo dokonce předčasnému vypadávání zubů. Jedním z chytrých kartáčků, které tomu dokážou předejít, je například Oral-B GENIUS, díky kterému mohou uživatelé aktivně monitorovat průběh čištění zubů prostřednictvím aplikace Oral-B App. Zpětná vazba v reálném čase umožní omezit čištění „naslepo“ a pomáhá uživatelům čistit si zuby přesně dvě minuty v souladu s doporučením zubních lékařů, vyhnout se přílišnému tlaku při čištění a – díky nové revoluční detekci polohy – nikdy nevynechat často zanedbávané oblasti. Data mluví jasně – uživatelé s aplikací si čistí zuby průměrně 2 minuty a 22 vteřin, zatímco běžně lidé při čištění nepřekračují 60 sekund!

Nejčastější nešvary, které dohánějí dentisty k šílenství, ale s chytrým kartáčkem se jim dokážeme vyhnout:

  • Průměrný čas čištění zubů je jen 46 vteřin
  • Tlačíme na kartáček 5x více, než je nutné
  • Některá místa čistíme až moc, některá naopak vůbec
  • Nečistíme si zuby po celé jejich ploše
Reklama