62fe29cd78af5obrazek.png

Inventura příjmů, výdajů a snů

Šetřete, jako byste držela dietu. Uveďte do rovnováhy výdaje a příjmy, ale nezapomeňte ani na rezervu na nečekané výdaje. Nezůstaňte ale jen u zcela očividné zásady, že nesmíte utratit víc, než vyděláte. Dejte dohromady i plány své rodiny do budoucna. Chcete poslat děti na vysokou školu? Chcete si koupit auto? Budete potřebovat hotovost na hypotéku? Chce si manžel koupit lyže a dcera kolečkové brusle?

Nebuďte diktátor, nabízejte alternativy

Místo toho, abyste manželovi zrušila předplatné novin a dceři snížila kapesné, postavte členy svojí domácnosti před jednoduché alternativy. Pokud se spokojíš s on-line zpravodajstvím a omezíš kouření, před zimní sezonou si budeme moci dovolit lyže. Pokud snížíš svoje výdaje za kosmetiku a nekoupíš si ty nové džíny, zbudou ti peníze na kolečkové brusle.
Nebuďte hlídacím psem s vyceněnými zuby, staňte se leaderem, který vede svoji rodinu tam, kam vždycky chtěla dojít.
A nezapomeňte také na svoje přání do budoucnosti.

62fe29f4aad03obrazek.png
Naučte své děti hospodařit s penězi, v budoucnosti se jim to bude hodit. A manželovi také!

Moc přináší odpovědnost: Ukažte svoje kompetence

Jako správný manažer ukažte, že do správy peněz přinášíte skutečnou přidanou hodnotu založenou na vašich kompetencích. Postarejte se, aby peníze neležely pod polštářem nebo na běžném účtu. Pro krátkodobé cíle zvolte spořicí produkty, ať už jde o spořicí účet, stavební spoření, termínované účty nebo spoření do zlata. Pro zhodnocení peněz na dlouhodobé cíle diverzifikované investiční nástroje, jako jsou otevřené podílové fondy. Tím můžete své úspory nejen uchránit před inflací, ale získat i něco navíc.

Pokud si se spořením a investováním nejste jistá nebo si jenom chcete ušetřit práci, obraťte se na investičního zprostředkovatele FinGO, který vám zdarma pomůže.

Spoření je hra

Život by vás měl bavit, a se spořením je to právě tak. Chystáte se přece uskutečnit svoje životní cíle; nebo si aspoň dopřát trochu zábavy. Pokud i ostatní členy domácnosti dokážete přesvědčit o tom, že spoření je pro ně cesta dopředu, bod pro vás. Nejenom, že si budete moci více dopřát, ale navíc naučíte i svoje děti správně hospodařit s penězi.

62fe29ac7075eobrazek.png

Reklama